Ir. D. (David) Luteijn

foto Ir. D. (David) Luteijn
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Zeeuwse herenboer en landbouwvoorman. Nuchtere, zakelijke bestuurder uit Zeeuws-Vlaanderen. Actief in vele maatschappelijke functies, met name op het gebied van de landbouw. Landbouw-specialist en fiscaal woordvoerder, die in 1987 Zoutendijk i opvolgde als fractievoorzitter. Speelde een voorname rol bij de breuk van de VVD met het tweede kabinet-Lubbers i. Was na zijn politieke loopbaan enige tijd waarnemend Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland toen Commissaris Leemhuis-Stout i was afgetreden vanwege de Ceteco-affaire.

VVD
in de periode 1983-1995: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK, Commissaris van de Koning(in)

1.

First name

David (David)

2.

Personal data

Place and date of birth
Zuidzande (Zld.), 11 July 1943

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) (sinds omstreeks 1977)

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 13 September 1983 until 13 June 1995
  • fractievoorzitter VVD Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 23 June 1987 until 13 June 1995
  • voorzitter bestuur Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging voor Land- en Tuinbouw "CEBECO-Handelsraad", from 1987 until 11 May 2001
  • waarnemend Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, from 16 October 1999 until 3 May 2000
  • directeur energiebedrijf "Delta", from 1 April 2003 until 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • lid Raad van Commissarissen Energy21 BV, from 2012
  • lid Raad van Commissarissen Tideway BV, from 2012

Previous (2/43)
  • associe "Boer & Croon Ruimtelijke Investering" B.V.
  • lid Raad van Toezicht Hogeschool Zeeland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was naast fractievoorzitter ook woordvoerder landbouw en visserij van de VVD-Eerste Kamerfracte. Hield zich ook bezig met ontwikkelingssamenwerking.

Dissenting voting behaviour (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.