Drs. L. (Laura) Bromet

foto Drs. L. (Laura) Bromet
bron: Website GroenLinks / Gabriela*Hengeveld
Source: Parlement.com.

Laura Bromet (1970) is sinds 7 juni 2018 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks. Zij was wethouder van de gemeente Waterland. Eerder was zij beleidsmedewerker van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks en raadslid in Waterland. Verder was zij jarenlang werkzaam in journalistiek en media, onder andere bij het bedrijf van haar vader, de bekende programmamaker Frans Bromet. Als Tweede Kamerlid houdt mevrouw Bromet zich bezig met landbouw en voedsel, water, natuur, mijnbouw, ruimtelijke ordening en wonen, binnenlandse zaken, Koninkrijksrelaties en defensie.

GroenLinks
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Laura (Laura)

2.

Personal data

Place and date of birth
Purmerend, 17 January 1970

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • adviseur public affairs en omgevingsmanager, Natuurmonumenten, from 2013 until 2014
  • wethouder (van verkeer en vervoer, duurzaamheid en milieu, werk en inkomen, gemeentelijk vastgoed, beheer openbaar gebied, monumentenzorg, archeologie, dierenwelzijn en communicatie) van Waterland, from 24 April 2014 until 15 May 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid redactieadviesraad tijdschrift 'Het Waterschap', from March 2020

Previous (2/12)
  • (in)formateur collegevorming provincie Noord-Holland, from April 2019 until June 2019
  • voorzitter beoordelingscommissie landmark Galgeriet Monnickendam, from 14 August 2020 until 30 November 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/9)
  • Nam in 2021 de verdediging over van een door Paul Smeulders ingediend initiatiefwetsvoorstel over eerlijke huur. (35.782)
  • Nam in 2021 van Nevin Özütok de medeverdediging over van een initiatiefwetsvoorstel van D66, GroenLinks en PvdA tot toevoeging van handicap en hetero- of homoseksuele gerichtheid als non-discriminatiegrond aan artikel 1 van de Grondwet (tweede lezing). (35.741)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Speelde een belangrijke rol in de documentaire "Alles van Waarde" over het (openbaar) bestuur en de rol van managers.

Private life
Groeide op in Ilpendam

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March  8, 2021.