B. (Bas) van 't Wout

foto B. (Bas) van 't Wout
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Bas van 't Wout (1979) was van 20 januari tot 25 mei 2021 minister van Economische Zaken en Klimaat in het demissionaire kabinet-Rutte III i. Van 9 juli 2020 tot 20 januari 2021 was hij staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Verder was van 20 september 2012 tot 2 juli 2020 en van 31 maart tot 2 juni 2021 Tweede Kamerlid voor de VVD. Sinds 25 mei 2021 was de heer Van 't Wout op non-actief als minister. Hij was eerder raadslid in Amsterdam, strategisch adviseur en voorts onder meer politiek assistent van de Amsterdamse VVD-wethouder Geert Dales i, van de Amsterdamse VVD-fractievoorzitter Eric van der Burg i, alsmede van Mark Rutte i. De heer Van 't Wout was vicefractievoorzitter.

VVD
in de periode 2012-2021: lid Tweede Kamer, staatssecretaris, minister

1.

First name

Bastiaan (Bas)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amersfoort, 22 April 1979

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Main functions and occupations

  • strategisch adviseur en gespreksleider, adviesbureau &MAES te Amsterdam, from 2007 until September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 2 July 2020
  • staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, from 9 July 2020 until 20 January 2021
  • minister van Economische Zaken en Klimaat, from 20 January 2021 until 25 May 2021 (sinds 25 mei 2021 op non-actief)
  • minister: niet belast met de leiding van een ministerie, from 25 May 2021 until 10 January 2022 (werd vanwege medische redenen tijdelijk vervangen)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021 until 2 June 2021
  • tijdelijk verlof, from 2 June 2021 until 12 January 2022

Responsibilities as minister
  • Was als staatssecretaris verantwoordelijk voor 1. Participatiewet (inclusief Bijstand, WSW)/quotum, 2. Wajong, 3. Kindregelingen, 4. Kinderopvang, 5. Armoede en schuldhulpverlening, 6. ANW, 7. ESF, 8. Re-integratie, 9. SVB, 10. SZW-domein Caribisch Nederland, 11. Ontwikkelingen en ondersteunen van de samenwerking in de SUWI keten, 12. Discriminatie arbeidsmarkt, 13. Arbeidsomstandigheden, 14 Inspectie en toezicht.

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 2 juni 2021 tot 12 januari 2022 tijdelijk vervangen. Eerst door J.J. Klink en vanaf 7 september door R. Verkuijlen.

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • verkenner collegevorming gemeente Breda, March 2022

Previous
  • lid bestuur Benedictus de Spinozastichting, from 2002 until 2004

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hij was als Kamerlid woordvoerder langdurige zorg/AWBZ en wet maatschappelijke ondersteuning, Europese Zaken, Koninklijk Huis en sociale zaken

Policy-making activities as minister
  • Verdedigde in 2021 in de Tweede Kamer het wetsvoorstel versterking gebouwen in de provincie Groningen (wijziging Tijdelijke wet Groningen) (35.603)

9.

Miscellaneous

Private life
  • Hij groeide op in Scherpenzeel (Gld.)
  • Zijn echtgenote is directeur van een basissschool

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 21, 2020.