Mr. R. (Raymond) de Roon - EU monitor

EU monitor
Friday, November 22, 2019
calendar

Mr. R. (Raymond) de Roon

foto Mr. R. (Raymond) de Roon vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Raymond de Roon (1952) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV†i. Hij was advocaat-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof. Eerder was hij onder meer officier van justitie in Zutphen. De heer De Roon woont in Almere en was daar in 2010-2013 raadslid. Hij houdt zich in de Tweede Kamer met name bezig met buitenlandse zaken, militaire missies en defensie. Hij was in 2010-2012 voorzitter van de vaste commissie voor Veiligheid en Justitie en is nu voorzitter van de commissie voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.

PVV
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Raymond (Raymond)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 1 September 1952

3.

Party/Movement

Party/Parties
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Main functions and occupations

  • advocaat-generaal Gerechtshof te Amsterdam, from 2003 until November 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006
  • lid gemeenteraad van Almere, from 11 March 2010 until 1 September 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid Nederlandse delegatie COSAC te Kopenhagen, 22, 23 en 24 april 2012

Derived functions (2/6)
  • lid commissie ex. art. 9 Wet ministeriŽle verantwoordelijkheid inzake onderzoek schending vertrouwelijkheid CIVD (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 18 November 2015 until 28 January 2016
  • lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 March 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Diende in 2009 een motie van wantrouwen in tegen minister Hirsch Ballin vanwege het zich aan voorlopige hechtenis onttrekken door de crimineel Saban B. De motie kreeg alleen steun van PVV en het lid Verdonk.
  • Op zijn verzoek werden onder meer (dertigleden)debatten gehouden over de Europese Grondwet, een tbs-kliniek, het niet mogen weren van een pedoseksueel en de Palestijns-IsraŽlische kwestie

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Was aan de VU medewerker van de gereformeerde rechtsfilosoof Van Eikema Hommes
  • Behandelde als advocaat-generaal bij het Gerechtshof in Amsterdam met name fraudezaken en zaken over het ontnemen van door criminelen wederrechtelijk verkregen voordelen ('pluk ze'-zaken).

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.