Mr. A.F. (Pim) Schepel

foto Mr. A.F. (Pim) Schepel
bron: Gemeentearchief Den Haag
Source: Parlement.com.

Erudiete jurist, afkomstig uit een intellectuele vrijzinnig-democratische familie. Werd in 1932 al op zijn vierentwingste commies-griffier (plaatsvervangend griffier) van de Tweede Kamer; een functie die zijn vader ook had bekleed. Zijn beide grootvaders waren Kamerlid. Bekwaam organisator die als Griffier het werk van de Tweede Kamer veertig jaar lang van binnenuit volgde. Steun en toeverlaat van de voorzitters Van Schaik i, Kortenhorst i en Van Thiel i. Behalve Griffier van de Kamer was hij ruim twintig jaar lid, later voorzitter van de Spoorwegongevallenraad.

in de periode 1945-1973: Griffier Tweede Kamer

1.

First names

Arnold Frederik (Pim)

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 13 January 1908

Place and date of death
Leidschendam, 30 April 1992

3.

Main functions and occupations

  • commies-griffier Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 February 1932 until 30 October 1945
  • administrateur Dienst voor de Wederopbouw, from 1940 until 1945
  • Griffier Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 October 1945 until 1 February 1973

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Other positions

  • lid Spoorwegenongevallenraad, from 1956 until 1 January 1971
  • voorzitter Spoorwegenongevallenraad, from 1 January 1971 until 1 February 1978

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Miscellaneous

algemeen
  • Speelde een belangrijke rol bij de modernisering van het Reglement van Orde in 1966

Private life
Zijn vader, C.J.H. Schepel, was commies-griffier van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, en later raadsheer in de Hoge Raad

7.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.