R.J.L. (Remi) Poppe

foto R.J.L. (Remi) Poppe
© Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Twee perioden een activistisch SP-Tweede Kamerlid. Was in 1994 met Jan Marijnissen i de eerste vertegenwoordiger van zijn partij in het parlement (tot 2002) en keerde na de verkiezingen van 2006 terug voor nog een periode van vier jaar. Had diverse baantjes gehad, onder meer in de haven en in de scheepvaart en was in het Rijnmondgebied betrokken bij milieuacties. Ook in de Kamer actief op milieugebied, maar tevens woordvoerder defensie, binnenlandse zaken, volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Sprak altijd in ronde bewoordingen, met een kernmerkend Rotterdams accent.

SP
in de periode 1994-2010: lid Tweede Kamer

1.

First names

Remi Jean Louis (Remi)

2.

Personal data

Place and date of birth
Velsen, 19 July 1938

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 1972

4.

Main functions and occupations

  • medewerker MilieuAlarmteam, Socialistische Partij, from 1975 until 1978
  • lid gemeenteraad van Vlaardingen, from 5 September 1978 until October 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 1994 until 23 May 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 17 June 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur "Groeiend verzet in de Lickebaert"

Previous
  • lid regioraad OOR (Overleg Orgaan Rijnmond), from April 1994 until October 1994

Derived functions
lid parlementaire onderzoekscommissie 'Asbestproblematiek Cannerberg' (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 1997 until 1998

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Interpelleerde op 21 mei 1996 minister Wijers over steunverlening aan Philips (24.726)
  • Diende in 2010 samen met Angelien Eijsink (PvdA), Alexander Pechtold (D66) en Mariko Peters (GroenLinks) een initiatiefwetsvoorstel in over de bijzondere zorgplicht voor veteranen (32.414)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Oprichter "Aktiecomité Stront Aan de Knikker"

Private life
Zijn moeder was een Belgische

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.