E. (Esther) Ouwehand - EU monitor

EU monitor
Sunday, November 17, 2019
calendar

E. (Esther) Ouwehand

foto E. (Esther) Ouwehand vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Esther Ouwehand (1976) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdD i (Partij voor de Dieren) en sinds 9 oktober 2019 fractievoorzitter. Zij verving eerder van 11 oktober 2018 tot 31 januari 2019 Marianne Thieme als fractievoorzitter en nam ook in januari-mei 2012 het fractievoorzitterschap waar. Mevrouw Ouwehand was eerder medewerker op het partijbureau van de Partij van de Dieren.

PvdD
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

1.

First name

Esther (Esther)

2.

Personal data

Place and date of birth
Katwijk (Z.H.), 10 June 1976

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • GroenLinks
  • Partij voor de Dieren, from October 2001

4.

Main functions and occupations

  • coördinator partijbureau Partij voor de Dieren, from 2004
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 17 November 2015
  • waarnemend fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 24 January 2012 until 14 May 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 18 October 2016
  • fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 11 October 2018 until 31 January 2019
  • fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 9 October 2019

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 17 november 2015 tot 18 oktober 2016 tijdelijk vervangen door Frank Wassenberg

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid bestuur Jongerencentrum "De Schuit" te Katwijk
  • lid bestuur Stichting "Factor Welzijn" te Katwijk

Derived functions
  • lid Stuurgroep Parlementaire Zelfreflectie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 March 2008 until 4 December 2008
  • lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 March 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/6)
  • Op 3 maart 2015 verwierp de Tweede Kamer een door haar ingediende motie over afkeuring van het beleid van minister Kamp inzake de gaswinning in Groningen. De motie kreeg alleen steun van PvdD, PVV en 50PLUS.
  • Nam in 2019 van de verdediging over van een door Marianne Thieme ingediend initiatiefwetsvoorstel over een verplichte bedwelming voorafgaand aan de slacht (34.908, 34.908)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in 2010 door 'Natuurmonumenten' uitgeroepen tot groenste politicus van 2009/2010
  • In 2010 was zij aanvankelijk niet op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer geplaatst, maar het partijcongres zette haar alsnog met 184 tegen 140 stemmen op plaats twee

Private life
Zij is sinds haar puberteit vegetariër

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.