D.G. (Derk) Boswijk MSc

foto D.G. (Derk) Boswijk MSc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Derk Boswijk
Source: Parlement.com.

Derk Boswijk (1989) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA i. Hij was eerder projectontwikkelaar bij een vastgoedbelegger in Naarden en Statenlid in de Provincie Utrecht. De heer Boswijk houdt zich in de Tweede Kamer met name bezig met buitenlandse zaken, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking, justitie en veiligheid, defensie en inlichtingendiensten.

CDA
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
Derk Geertsz (Derk)

Place and date of birth
Woerden, 8 April 1989

2.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

3.

Main functions and occupations

  • assistent-makelaar, Korver Makelaars te Mijdrecht, from 2005 until 2006
  • eigenaar ingenieursbureau BOSONS, from 2006 until 2016
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, from 26 March 2015 until 14 April 2021
  • projectontwikkelaar, Heyen Beheer B.V., from 2016 until March 2021
  • eigenaar Boswijk Consultancy, from 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

4.

Party political functions

Summary
  • campagneleider CDA, from 2022

Previous
  • fractievoorzitter CDA Provinciale Staten van Utrecht, from March 2019 until 25 March 2021

5.

Other positions

Current
  • lid Comité 4 en 5 mei te Wilnis, from 1 January 2016
  • lid Raad van Advies MBO Utrecht, from 1 January 2022
  • lid algemeen bestuur Atlantische commissie, from 25 February 2022

Previous
  • voorzitter bestuur basisschool "De Wegwijzer" te Kockengen, from 1 January 2021 until 1 January 2023

Derived functions
lid Parlementaire Assemblee NAVO, from 22 June 2021

6.

Education

Secondary education
  • v.m.b.o.-gt, "Driestar College" te Gouda,, from 2001 until 2005
  • bouwkunde en management, MBO-niveau 4, ROC ASA te Utrecht, from 2005 until 2009

Higher education
  • bouwtechnische bedrijfskunde, bachelor of Building Environment, Hogeschool van Amsterdam, from 2009 until 2013
  • urban en area development (MSc), Hogeschool Utrecht, from 2017 until 2019

Post-academic education
  • bestuurskunde (pre-master), Universiteit Leiden, from 2013 until 2014

alternative forms of education
  • initiële opleiding reserve-officieren, KMA (Koninklijke Militaire Academie), 2019

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was in de periode 2021-2023 woordvoerder defensie, natuur, visserij en waterstaat
  • Nam in 2021 de verdediging van een door Martijn van Helvert (mede) ingediende initiatiefnota over een gelijk speelveld bij exportvergunningen voor de Europese defensie-industrie (35.753)
  • Diende in 2023 samen met Chris Stoffer (SGP), Peter Valstar (VVD) en Laurent Dassen (Volt) een initiatiefwetsvoorstel in over meerjarig integraal beheer van de financiering en bekostiging van het defensiematerieelbegrotingsfonds (36.353)
  • Nam in 2024 de verdediging over van Anne Kuik van een met de PvdA ingediend initiatiefwetsvoorstel over het strafbaar stellen van het openbaar maken van beeldmateriaal van slachtoffers (36.381)
  • Bracht in 2024 samen met Gijs Tuinman (BBB) een initiatiefnota uit over het structureeel verhogen van de Europese munitieproductie (36.494)

8.

Miscellaneous

Military rank / reserve officer
  • reserve-tweede luitenant, Koninklijke Landmacht

9.

Family

Marital status
gehuwd

Children
3 dochters, remark: 3e dochter oktober 2023