Drs. F.W. (Frank) Futselaar

foto Drs. F.W. (Frank) Futselaar
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Frank Futselaar (1979) was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor de SP. Hij was docent politiek en cultuur bij Saxion Hogeschool en was gemeenteraadslid in Zwolle. Eerder was hij lid van Provinciale Staten van Overijssel. In de Tweede Kamer hield de heer Futselaar zich bezig met onderwijs, landbouw en natuurontwikkeling.

SP
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Frank Wybe (Frank)

2.

Personal data

Place and date of birth
Groningen, 26 July 1979

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij)

4.

Main functions and occupations

  • docent media, informatie en communicatie (MIC), Academie voor Creatieve Technologie van Hogeschool Saxion te Zwolle, from August 2011 (sinds maart 2017 op non-actief)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021
  • docent Creative Business, Hogeschool Saxion te Zwolle, from April 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid Opleidingscommissie Rijksuniversiteit Groningen, from September 2000 until September 2001

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over een routekaart uit de stikstofcrisis (35.601)
  • Diende in 2020 een initiatiefwetsvoorstel in over invoering van een inkomensafhankelijke (studie)beurs (35.675)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Was vrijwilliger bij de LSVb (Landelijke Studenten Vakbond)

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 18, 2021.