A. (Aukje) de Vries

foto A. (Aukje) de Vries
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Aukje de Vries (1964) is sinds 8 november 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Zij was 2011-2012 lid van Provinciale Staten van Fryslân (fractievoorzitter VVD). Daarvoor was zij negen jaar gemeenteraadslid in Leeuwarden. Zij was voorts afdelingsmanager beleidsontwikkeling en projecten bij de gemeente Boarnsterhim. Mevrouw De Vries was financieel woordvoerder en is dat nu voor geneeskundige zorg, Zorgverzekeringswet, drugs, voedselkwaliteit en Koninkrijksrelaties. Daarnaast houdt zij zich bezig met de Wadden en de (Groningse) gaswinning. Mevrouw De Vries is voorzitter van de vaste commissie voor Defensie.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Aukje (Aukje)

2.

Personal data

Place and date of birth
Leeuwarden, 21 October 1964

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2000

4.

Main functions and occupations

  • afdelingsmanager beleidsontwikkeling en projecten, gemeente Boarnsterhim, from 2008 until November 2012
  • lid Provinciale Staten van Fryslän, from 10 March 2011 until 20 December 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 November 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter Partner Council Aletta Jacobs School of Public Health, from 1 December 2019

Previous (2/3)
  • lid commissie werk en inkomen, VNG, from 2006 until 2010
  • lid Raad van Toezicht Debatcentrum "De Bres", from 2011 until October 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • voorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 27 September 2018
  • lid ondervragingscommissie naar ongewenste beïnvloeding van maatschappelijke en religieuze organisaties in Nederland (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 12 February 2019 until 3 February 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Tot september 2018 hield zij zich bezig met de zorg (zorgverzekeringen, verpleegzorg, voedselkwaliteit, geneesmiddelenbeleid, medische biotechnologie en zorginspectie)
  • Nam in 2021 de verdediging van Hayke Veldman over van een initiatiefwetsvoorstel van GroenLinks en VVD over vergroting van de invloed van zorgverleners (35.660)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.