Dr. L.M. (Luck) van Leeuwen

foto Dr. L.M. (Luck) van Leeuwen
© Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Topman uit het verzekeringswezen die ruim vier jaar de CDA-Eerste Kamerfractie i leidde. Klom bij verzekeringsmaatschappij Stad Rotterdam Anno 1720 op van directie-assistent tot president van de Raad van Bestuur. Als laatste CHU i-voorzitter nauw betrokken bij de uiteindelijke totstandkoming van het CDA. Was tevens buitengewoon hoogleraar in Tilburg. Pragmatische manager, die als econoom een belangrijke rol speelde in het CDA.

CDA
in de periode 1987-1999: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First names

Leendert Marten (Luck)

2.

Personal data

Place and date of birth
Sassenheim, 29 September 1933

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • voorzitter Raad van Bestuur verzekeringsmaatschappij "Stad Rotterdam Anno 1720" te Rotterdam, from 1 January 1979 until 1 June 1994
  • buitengewoon hoogleraar niet-monetaire financiële instellingen, Katholieke Universiteit Brabant te Tilburg, from 1 July 1987
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 23 June 1987 until 8 June 1999
  • fractievoorzitter CDA Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 1 January 1994 until 8 June 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/15)
  • lid Raad van Commissarissen Verzekeringsmaatschappij "Stad Rotterdam Anno 1720" (thans ASR-verzekeringen)
  • voorzitter Raad van Commissarissen Arcadis N.V. te Arnhem, until June 2004

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 23 June 1987 until 1 February 1994

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was voor hij fractievoorzitter werd woordvoerder economische zaken en Antilliaanse zaken van de CDA-Eerste Kamerfractie

Dissenting voting behaviour (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.