Dr. H.Ch. (Henk) Couprie

foto Dr. H.Ch. (Henk) Couprie
bron: Beeldbank Nationaal Archief/Rob Croes
Source: Parlement.com.

Marineman van antirevolutionairen huize, die in de CDA-Tweede Kamerfractie één van de defensiewoordvoerders was. Worstelde met het kernwapenstandpunt van zijn partij en verzette zich in 1979 lang tegen het besluit om voorwaardelijk in te stemmen met het plaatsen van kruisraketten in Nederland. Stemde wel met Van Leijenhorst i tegen het abortusvoorstel van de ministers Ginjaar i en De Ruiter i. Was voor hij Kamerlid werd marineofficier. Hield zich als Kamerlid ook bezig met belastingwetgeving en milieuvraagstukken. Promoveerde op latere leeftijd in de theologie.

CDA
in de periode 1979-1986: lid Tweede Kamer

1.

First names

Hendrik Christiaan (Henk)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 22 January 1930

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • hoofd afdeling planning en arbeidsvoorwaarden militair personeel (rang: van kapitein ter zee), ministerie van Defensie, from 1978 until 1979
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 24 January 1979 until 10 June 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 9 September 1981 until 15 September 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 11 November 1982 until 3 June 1986
  • management consultant, from 1986 until 1999

Military rank (officer) (2/4)
  • luitenant-ter zee eerste klasse
  • kapitein-ter zee tweede klasse, around 1978

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/4)
  • ambtsdrager Gereformeerde Kerk
  • lid NT-Studiegroep Vrije Universiteit

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • voorzitter bijzondere commissie Onderzoek naar het aanschaffingsbeleid op het gebied van defensiemateriaal en de controle daarop (COMAC) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 October 1981 until January 1982
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsvoorstel wijziging van bepalingen omtrent beëindiging van arbeidsovereenkomsten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 28 April 1982 until 23 February 1983

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met defensie, milieu, scheepvaart en financiën (belastingen)

Dissenting voting behaviour (0/10)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in de periode 1982-1986 door zijn partij aangewezen als vertegenwoordiger van de noordelijke provincies. Toen Groningen in 1986 met een eigen regio-kandidaat kwam (mevrouw Doelman), werd hij op een onverkiesbare plaats gezet

Non-acceptance of political functions
  • lid Tweede Kamer, May 1988 (tussentijdse vacature)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.