Dr. J.P. (Jurn) de Vries

foto Dr. J.P. (Jurn) de Vries
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Journalist die al van jongsaf politiek actief was in het GPV. Huwde met de dochter van GPV-voorman Jongeling i. Volgde aanvankelijk een predikantsopleiding, maar werd in 1963 redacteur van het Gereformeerd Gezinsblad. Vanaf 1974 was hij hoofdredacteur van het Nederlands Dagblad. Actief in de gemeenteraad van Amersfoort en in diverse aan het GPV gelieerde organisaties. Maakte deel uit van de (Staats)commissies-Biesheuvel i, -Thomassen i en -De Koning i (een externe commissie van de Tweeede Kamer). Lid van de Eerste Kamer voor de ChristenUnie in de periode 1999-2003 en daarna nog korte tijd in 2007. Promoveerde in 2011.

GPV, ChristenUnie
in de periode 1999-2011: lid Eerste Kamer, lid Staatscommissie Grondwet

1.

First names

Jurjen Pieter (Jurn)

2.

Personal data

Place and date of birth
Vrouwenpolder (Zld.), 1 February 1940

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • GPV (Gereformeerd Politiek Verbond), from 1963 until 1 January 2004
  • ChristenUnie, from January 2000

National political party
  • fractie-GPV/RPF, from 8 June 1999 until 27 March 2001
  • fractie-ChristenUnie, from 27 March 2001 until 10 June 2003

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Amersfoort, from 1981 until 7 September 1982
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 8 June 1999 until 10 June 2003
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 27 February 2007 until 12 June 2007
  • postdoc onderzoeker, Theologische Universiteit Kampen, from 2011 until 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • ouderling en scriba, Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) Amersfoort-Centrum, from 2012
  • lid begeleidingscommissie voor de uitgave van het verzameld werk van A.A. van Ruler, from 2012

Previous (2/19)
  • voorzitter bestuur Stichting Dienstencentrum GVO en HVO, from 2009 until 2017
  • lid Debutaatschap Man en Vrouw in de Kerk, ingesteld door de generale synode van de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt), from 2015 until 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Defensie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 15 June 1999 until 10 June 2003

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.