Drs. L.J.M. (Louis) van Son

foto Drs. L.J.M. (Louis) van Son
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Weinig opvallende KVP-staatssecretaris van Economische Zaken in het kabinet-Zijlstra i en het kabinet-De Jong i. Kwam na functies te hebben vervuld bij de katholieke werkgevers en in het bedrijfsleven via de Limburgse kandidatenlijst in de Tweede Kamer. Was daar woordvoerder mijnbouw- en consumentenzaken en kreeg vrij onverwachts al na drie jaar een regeringspost. Keerde in 1971 nog een korte periode terug in de Kamer.

KVP
in de periode 1963-1972: lid Tweede Kamer, staatssecretaris

1.

First names

Louis Joseph Marie (Louis)

2.

Personal data

Place and date of birth
Tilburg, 22 May 1922

Place and date of death
Amsterdam, 27 January 1986

3.

Party/Movement

Party/Parties
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Main functions and occupations

  • secretaris AKWV (Algemene Katholieke Werkgeversvereniging), from 1948 until 1953
  • adjunct-directeur N.V. Dakpannen- en kleiwarenindustrie "De Valk v/h J. Meuwissen" te Echt, from 1 January 1953 until November 1966
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 June 1963 until 28 November 1966
  • staatssecretaris van Economische Zaken (belast met middenstand), from 28 November 1966 until 5 April 1967
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 February 1967 until 18 April 1967
  • staatssecretaris van Economische Zaken (belast met middenstand, toerisme en handelsbetrekkingen, sinds 15 januari 1970 tevens regionale industrialisatie, buitenlandse economische betrekkingen en exportbevordering), from 18 April 1967 until 6 July 1971
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 11 May 1971 until 7 December 1972

Responsibilities as minister
  • Was als staatssecretaris in het kabinet-Zijlstra belast met 1. middenstand, 2. regionale industrialisatie, 3. ordeningszaken (m.u.v. het prijsbeleid) en 4. toerisme
  • Was als staatssecretaris in het kabinet-De Jong belast met 1. middenstand, 2. regionale industrialisatie, 3. ordeningszaken (m.u.v. het prijsbeleid), 4. toerisme en 5. handelsbetrekkingen

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • voorzitter STIVA (Stichting Verantwoord Alcoholgebruik), until 27 January 1986
  • voorzitter Vereniging voor Gedragstherapie, around 1986

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder economische zaken (consumentenzaken, mijnbouw) van de KVP-Tweede Kamerfractie
  • Was in 1966 samen met Jos Maenen woordvoerder van zijn fractie bij het debat over de mijnsluitingen in Zuid-Limburg

Dissenting voting behaviour (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


Policy-making activities as minister (2/6)
  • Diende in 1970 een ontwerp-Vestigingswet detailhandel in. De wet werd in 1971 door staatssecretaris Oostenbrink in het Staatsblad gebracht. (10.739)
  • Diende in 1971 samen met minister Polak een ontwerp-Colportagewet in. De wet werd in 1973 door staatssecretaris Hazekamp en minister Van Agt in het Staatsblad gebracht. (11.106)

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Behoorde in 1965 tot de zes leden in de KVP-fractie die tegen tijdelijke afwijking van de structurele begrotingsnorm stemde, zoals vastgelegd in het ontwerp-regeereakkoord van het kabinet-Cals

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.