Drs. H.N. (Hester) Veltman

foto Drs. H.N. (Hester) Veltman
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website VVD
Source: Parlement.com.

Hester Veltman (1973) is sinds 6 december 2023 Tweede Kamerlid voor de VVD. Zij was programmaleider en strategisch adviseur bij het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid en was eerder vier jaar wethouder van Ede. Zij werkte lange tijd bij instituten op veiligheidsgebied. Mevrouw Veltman is als Kamerlid woordvoerder infrastructuur, openbaar vervoer en spoor.

VVD
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
Hester Nathalie (Hester)

Place and date of birth
Capelle aan den IJssel, 13 November 1973

2.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Main functions and occupations

  • verkoper (sales representative storage solutions) IBM, from September 1997 until May 2000
  • client manager Europe, ClientLogic, from May 2000 until May 2001
  • security consultant, Xion Consulting te Amstelveen, from May 2001 until April 2003
  • adviseur proactie, Veiligheidsregio Kennemerland, from 2003 until 2005
  • beleidsadviseur proactie/preventie, Brandweer Amsterdam-Amstelland, from 2005 until 2007
  • programmaco√∂rdinator NVBR (Nederlandse Vereniging voor Brandweerzorg en Rampenbestrijding), from 2007 until October 2009
  • manager programmaco√∂rdinatie en plaatsvervangend directeur NVBR (Nederlandse Vereniging voor Brandweerzorg en Rampenbestrijding), from 2007 until October 2009
  • programmaco√∂rdinator IFV (Instituut Fysieke Veiligheid), from 2012 until May 2018
  • lid gemeenteraad van Ede, from 27 March 2014 until 18 May 2018
  • wethouder (van o.a. sociaal domein, inkomen en werk, arbeidsmarkt, cultuur, erfgoed en monumenten, bestuurlijke handhaving en personeel) van Ede, from 18 May 2018 until June 2022
  • lid gemeenteraad van Ede, from 29 March 2022 until 22 September 2022
  • programmamanager, projectleider en strategisch adviseur NIPV (Nederlands Instituut Publieke Veiligheid), from 1 September 2022 until 1 December 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 6 December 2023

4.

Party political functions

Previous
  • fractievoorzitter VVD gemeenteraad van Ede, from March 2014 until May 2018

Leading candidate on list
  • lijsttrekker VVD gemeenteraadsverkiezingen in Ede 2014 en 2018

5.

Other positions

Current
  • lid bestuur Nederlands Tegelmuseum, from 1 February 2023

6.

Education

Secondary education
  • gymnasium-b, Scholengemeenschap "Augustinianum" te Eindhoven, from 1986 until 1992

Academic education
  • politicologie, Katholieke Universiteit Nijmegen, from 1992 until 1997
  • rechten (parttime student), Vrije Universiteit te Amsterdam, from 2004 until 2008

Post-academic education
  • veiligheidsopleidingen "Vlotopleidingen"
  • opleiding "Wagner & Company"

Internships
  • trainee campaign team Tony Blair, from January 1996 until August 1996

7.

Family

Marital status
gehuwd te Amsterdam, 5 July 2003