L.A.J.M. (Laurens) Dassen MA

foto L.A.J.M. (Laurens) Dassen MA
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website voltnederland.org
Source: Parlement.com.

Laurens Dassen (1985) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van VOLT i. Hij is fractievoorzitter. Voor de heer Dassen in 2018 fulltime voorzitter van Volt Nederland werd, was hij in diverse functies werkzaam voor ABN AMRO Bank. Behalve met algemeen beleid houdt de heer Dassen zich in de Kamer vooral bezig met binnenlandse zaken, buitenlandse zaken, Europese zaken, infrastructuur en waterstaat en economische zaken en klimaat.

Volt
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

Personal data

Surnames
Laurens Antonius Josephus Maria (Laurens)

Place and date of birth
Eindhoven, 19 October 1985

2.

Party/Movement

Party/Parties
Volt Nederland

3.

Main functions and occupations

  • risicobeheersing /compliance ABN AMRO Bank, from May 2012 until September 2018
  • voorzitter Volt Nederland, from December 2018 (full time)
  • fractievoorzitter Volt, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 18 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

4.

Party political functions

Summary
  • politiek leider Volt, from 23 June 2018
  • voorzitter Stichting Ondersteuning Tweede Kamerfractie Volt, from 14 April 2021

Leading candidate on list
  • lijsttrekker Volt Tweede Kamerverkiezingen 2021, from 24 October 2020 until 17 March 2021
  • lijsttrekker Volt Tweede Kamerverkiezingen 2023, from 31 July 2023 until 23 November 2023

5.

Other positions

Derived functions
rapporteur Europees monetair beleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal)

6.

Education

Secondary education
  • v.w.o, Sondervick College te Veldhoven

Academic education
  • bedrijfskunde (MA), Radboud Universiteit Nijmegen, from 2005 until 2011

Post-academic education
  • innovatie, Radboud Universiteit Nijmegen, 2010
  • fintech, MIT (Massachusetts Institute of Technology), from 2016 until 2017

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2022 samen met Pieter Omtzigt een initiatiefnota uit over wettelijke maatregelen om de integriteit bij bewindspersonen en de ambtelijke top te bevorderen (36.101)
  • Bracht in 2022 samen met Pieter Omtzigt, Khadija Arib (PvdA), Farid Azarkan (DENK), Sylvana Simons (BIJ1) en Caroline van der Plas (BBB) een initiatiefnota uit over de uithuisplaatsingen na het kinderopvangtoeslagschandaal ('recht doen waar recht ontbreekt') (36.096)
  • Diende in 2023 samen met Chris Stoffer (SGP), Peter Valstar (VVD) en Derk Boswijk (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in over meerjarig integraal beheer van de financiering en bekostiging van het defensiematerieelbegrotingsfonds (36.353)
  • Bracht in 2023 samen met Mirjam Bikker (ChristenUnie) een initiatiefnota uit over de versterking van het parlement. Deze initiatiefnota omvatte bijvoorbeeld een verhoging van het aantal Kamerleden van 150 naar 250 leden, en het organiseren van visiedebatten in de Tweede Kamer (36.406)

8.

Miscellaneous

Private life
  • Groeide op in Knegsel

Membership of societies and associations
  • lid voetbalvereniging Knegselse Boys (in zijn jeugd)
  • lid Fanfareorkest te Knegsel

9.

Publications

Publications
Petra de Koning, "'Misschien zijn we niet altijd gehaaid genoeg, nee'", NRC 11 en 12 februari 2023

10.

Family

Marital status
samenwonend