Ir. J.J. (Jan) Klink

foto Ir. J.J. (Jan) Klink
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Jan Klink (1985) was van 2 juni 2021 tot 6 december 2023 lid van de VVD-Tweede Kamerfractie i. Tot 7 september 2021 verving hij tijdelijk Bas van 't Wout i. Hij was wethouder van de gemeente Wijdemeren. Eerder was hij werkzaam bij het ministerie van Economische Zaken i en beleidsadviseur van toenmalig Tweede Kamerlid Janneke Snijder-Hazelhoff i. Als Kamerlid hield hij zich vooral bezig met buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking. In 2023 was hij voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat.

VVD
in de periode 2021-2023: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
Johannes Jacobus (Jan)

Place and date of birth
Wittewierum (gem. Ten Boer), 18 February 1985

2.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Main functions and occupations

  • senior beleidsadviseur directie Europees landbouw- en visserijbeleid, ministerie van Economische Zaken (en Klimaat), from March 2011 until January 2016
  • senior beleidsadviseur, ministerie van Economische Zaken en Klimaat, from January 2016 until May 2018
  • lid gemeenteraad van Wijdemeren, from March 2018 until 9 May 2018
  • wethouder (van onder meer financiën, economische zaken, onderwijs, Omgevingswet) van Wijdemeren, from 9 May 2018 until 2 June 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 2 June 2021 until 6 December 2023

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 2 juni tot en met 7 september 2021 Bas van 't Wout als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Current
  • eigenaar "De Ossekamp", from 1 March 2016 (paardenstalling)

Previous (2/6)
  • lid bestuur BSWW (Belastingsamenwerking Stichtse Vecht, Weesp, Wijdemeren), from 1 November 2019 until 1 February 2021
  • voorzitter jury ondernemingsverkiezing Wijdemeren, from 1 August 2021 until 10 March 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 4 February 2022 until June 2023
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 June 2023 until 6 December 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.