A.A.H. (Thom) van Campen MSc

foto A.A.H. (Thom) van  Campen MSc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: VVD
Source: Parlement.com.

Thom van Campen (1990) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Hij was politiek adviseur van minister voor Medische Zorg en Sport Tamara van Ark i, en tien jaar lid van de gemeenteraad van Zwolle, onder meer als fractievoorzitter. Eerder was hij ook persoonlijk medewerker van voormalig Tweede Kamerlid Betty de Boer i. De heer Van Campen is de woordvoerder landbouw, natuur en voedselkwaliteit en Europa van zijn fractie en houdt zich verder bezig met de stikstofproblematiek. In 2022 was hij enige tijd waarnemend vicefractievoorzitter.

VVD
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
Anthony Albertus Hermance (Thom)

Place and date of birth
Doetinchem, 18 January 1990

2.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Zwolle, from 31 March 2011 until 31 March 2021
  • persoonlijk medewerker van VVD-Tweede Kamerlid Betty de Boer, from May 2015 until December 2016
  • adviseur public affairs & stakeholdermanagement, ProRail, from January 2017 until October 2017
  • politiek adviseur staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, from November 2017 until July 2020
  • politiek adviseur minister voor Medische Zorg en Sport, from July 2020 until March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

4.

Party political functions

Previous
  • burgerlid gemeenteraad van Zwolle, from March 2010 until March 2011
  • fractievoorzitter VVD gemeenteraad van Zwolle, from August 2016 until March 2021
  • waarnemend vicefractievoorzitter VVD Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 August 2022 until 28 November 2022

Leading candidate on list
  • lijsttrekker VVD gemeenteraadsverkiezingen in Zwolle, 2018

5.

Other positions

Current
  • lid bestuur Stichting Machiavelli, from 10 May 2023

Derived functions
  • rapporteur Instellingswet Transitiefonds landelijk gebied en natuur (Tweede Kamer der Staten-Generaal) (samen met Laura Bromet, GroenLinks)
  • rapporteur Europese verordening duurzaam gebruik gewasbeschermingsmiddelen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2022 (samen met Laura Vestering, PvdD)

6.

Education

Secondary education
  • h.a.v.o., Ulenhof College te Doetinchem, from 2002 until 2007

Higher education
  • journalistiek (bachelor): audiovisuele journalistiek, Christelijke Hogeschool Windesheim te Zwolle, from 2007 until 2011

Academic education
  • politieke wetenschappen: internationale betrekkingen en transnationaal bestuur, Vrije Universiteit te Amsterdam, from 2012 until 2014