Mr. S. (Songül) Mutluer

foto Mr. S. (Songül) Mutluer
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Bart Homburg
Source: Parlement.com.

Songül Mutluer (1979) is sinds 17 februari 2022 Tweede Kamerlid. Tot 27 oktober 2023 was dat voor de PvdA en sindsdien is zij lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks-PvdA i. Mevrouw Mutluer was sinds 2018 wethouder Wonen, jeugdzorg, ouderenbeleid en minimabeleid bij de gemeente Zaanstad en eerder als docent en onderzoeker verbonden aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Zij is gespecialiseerd in aanbestedingsrecht. Als Tweede Kamerlid houdt zij zich bezig met justitie (veiligheid en recht, politie, femicide) en emancipatie.

PvdA, GL-PvdA
in de periode 2022-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
(Songül)

Place and date of birth
Enschede, 11 December 1979

2.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

National political party
lid fractie-GroenLinks-PvdA (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 27 October 2023

3.

Main functions and occupations

  • docent en onderzoeker privaatrecht, contractenrecht en aanbestedingsrecht, Vrije Universiteit Amsterdam, from 2006 until June 2018
  • lid gemeenteraad van Zaanstad, from 16 March 2006 until 14 June 2018 (in april-augustus 2016 vervangen wegens studieverlof)
  • aanbestedingsjurist, Regionaal Inkoopbureau IJmond/Kennemerland, from 2013 until 2016
  • senior juridisch adviseur, Corvers Procurement Services B.V., from September 2016 until July 2018
  • senior juridisch adviseur inkoop- en contractmanagement GWW, Rijkswaterstaat, from August 2017 until June 2018
  • wethouder (van wonen en bouwen, jeugdzorg, ouderenbeleid en minimabeleid) van Zaanstad, from 14 June 2018 until 17 February 2022
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 February 2022

4.

Party political functions

Summary
  • lid curatorium Wiardi Beckman Stichting (WBS), from 1 January 2023

Previous
  • fractievoorzitter PvdA Zaandam, from March 2006 until June 2018
  • fractievoorzitter PvdA stadsregio Amsterdam, from March 2006 until June 2018
  • lid kandidaatstellingscommissie Tweede Kamerverkiezingen PvdA, from January 2016 until January 2017

5.

Other positions

Previous
  • juridisch assistent, Sariibrahimoglu Law Office, from October 2002 until January 2003
  • docent Vulaw Academy, from 2012 until November 2018
  • trainer gewijzigde Aanbestedingswet, from June 2015 until September 2016
  • lid raad stadsregio Amsterdam, from 2015 until June 2018
  • lid algemeen bestuur VNG, from July 2018
  • voorzitter portefeuillehoudersoverleg WMO/Jeugd, Zaanstreek-Waterland, from 1 June 2018 until 16 February 2022
  • voorzitter portefeuillehoudersoverleg Wonen, Zaanstreek-Waterland, from 1 June 2018 until 16 February 2022
  • lid Metropoolregio Amsterdam (vicevoorzitter portefeuillehoudersoverleg Bouwen en Wonen)
  • lid G40-stedennetwerk Sociale Pijler
  • voorzitter/lid dagelijks bestuur GGD Zaanstreek-Waterland, from 1 June 2018 until 16 February 2022
  • plaatsvervangend voorzitter portefeuillehoudersoverleg Jeugd, Zaanstreek-Waterland en Amsterdam-Amstelland, from 1 June 2018 until 16 February 2022

Derived functions
  • rapporteur Wet seksuele misdrijven (Tweede Kamer der Staten-Generaal) (samen met Hanneke van der Werf, D66)
  • lid Benelux Interparlementaire Assemblée, from February 2024

6.

Education

Secondary education
  • gymnasium, Zaanlands Lyceum

Academic education
  • Nederlands recht, Universiteit van Amsterdam, from 1998 until 2004

Post-academic education
  • leergang aanbestedingsrecht, Vrije Universiteit te Amsterdam, from 2006 until 2007

Internships
  • stages bij advocatenkantoor "Baker & McKenzie" en advocatenkantoor "Houthoff Buruma"
  • juridisch assistent Imtech te Capelle aan den IJssel (aanbestedingsrecht)

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Nam in 2022 de verdediging over van een in 2018 door Lodewijk Asscher en Madeleine van Toorenburg (CDA) ingediend initiatiefwetsvoorstel over het strafbaar stellen van seksuele intimidatie (34.904)
  • Diende in 2023 samen met Anne Kuik (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in over het strafbaar stellen van het openbaar maken van beeldmateriaal van slachtoffers (36.381)
  • Bracht in 2023 een initiatiefnota uit over aanpak van jeugdcriminaliteit: 'Jeugdstraf- en herstelolan (36.445)
  • Nam in 2024 de medeverdediging van Attje Kuiken over van een door D66 en PvdA ingediend initiatiefwetsvoorstel over het laten vervallen van de afstandsverplichting bij dubbele nationaliteit (34.632)

8.

Miscellaneous

Private life
  • Is bezig geweest met een promotie-onderzoek aan VU