S. (Senna) Maatoug MPhil, MSc

foto S. (Senna) Maatoug MPhil, MSc
bron: Website GroenLinks / Elisabeth Lanz
Source: Parlement.com.

Senna Maatoug (1989) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks i. Zij is beleidseconoom bij het ministerie van Financiën i. Eerder was zij universitair docent en economisch beleidsadviseur bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid i. Als Tweede Kamerlid houdt mevrouw Maatoug zich bezig met sociale zaken en werkgelegenheid, pensioenen, AOW, integratie en kinderopvang. Verder is zij lid van de parlementaire enquêtecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening.

GroenLinks
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Sanae (Senna)

2.

Personal data

Place and date of birth
Leiden, 19 August 1989

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • economisch beleidsadviseur, ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, from September 2015 until January 2019
  • beleidseconoom, ministerie van Financiën, from February 2019 until March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current (2/3)
  • voorzitter Stichting het Collectief, from January 2019
  • voorzitter Stichting Leidse School, from 1 April 2020

Previous (2/4)
  • docent economie, Universiteit Leiden, from February 2017 until November 2020
  • lid directie Sociale Zaken, SER (Sociaal-Economische Raad), from August 2017 until September 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • lid tijdelijke commissie Fraudebeleid en Dienstverlening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 7 July 2021 until 1 February 2022
  • lid parlementaire enquêtecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 1 February 2022

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Nam in 2022 de verdediging over van een in 2000 door Ineke van Gent met Jet Bussemaker (PvdA) en Arthie Schimmel (D66) ingediend initiatiefwetsvoorstel over een klachtrecht voor individuele werknemers. (27.274)
  • Diende in 2022 samen met Tom van der Lee en Henk Nijboer (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over het schrappen van enkele fiscale regelingen en een progressief tarief voor box 2 (36128)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.