Drs. H. (Henri) Bontenbal

foto Drs. H. (Henri) Bontenbal
Source: Parlement.com.

Henri Bontenbal (1982) is sinds 18 januari 2022 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA i. Eerder verving hij van 29 september 2021 tot 28 december 2021 Harry van der Molen i, die met ziekteverlof was, en daarvoor van 1 juni 2021 tot 15 september 2021 Pieter Omtzigt i. De heer Bontenbal is natuurkundige en was werkzaam als strategy consultant bij netbeheerder Stedin. Hij legt zich al jaren toe op duurzaamheid, energie en milieu, onder andere als medewerker van het Wetenschappelijk Instituut voor het CDA. In de Kamer houdt hij zich eveneens bezig met energie en milieu en daarnaast met digitale zaken. Voorts is hij fractiesecretaris.

CDA
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Hendrik (Henri)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 10 November 1982

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 2007

4.

Main functions and occupations

  • z.z.p.'er, from 2013 until 2015
  • senior strategie consultant, netbeheerder Stedin, from July 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 1 June 2021 until 15 September 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 29 September 2021 until 28 December 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 18 January 2022

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 1 juni 2021 tot 15 september 2021 Pieter Omtzigt als Tweede Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 29 september 2021 tot 28 december 2021 Harry van der Molen als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.