J.P. (Jutta) Urpilainen - EU monitor

EU monitor
Sunday, October 25, 2020
calendar

J.P. (Jutta) Urpilainen

foto J.P. (Jutta) Urpilainen vergrootglas
bron: wikimedia.commons
Source: Europa Nu.

Jutta Urpilainen (1975) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese Commisie namens Finland. In de Commissie-Von der Leyen is zij belast met internationale partnerschappen. Zij was minister van Financiën en vicepremier (2011-2014). In 2008-2014 was zij leider van de Finse sociaaldemocratische partij. Mevrouw Urpilainen was voor haar politieke loopbaan onderwijzers.

in de periode 2019-heden: lid Europese Commissie

1.

First names

Jutta Pauliina (Jutta)

2.

Personal data

Country
Finland

Place and date of birth
Lapua, 4 August 1975

3.

Party/Movement

Party
SSP (Suomen Sosialidemokraattinen Puolue, sociaaldemocratische Partij)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • onderwijzeres, from 2002
  • lid gemeenteraad van Kokkola, from 2001
  • lid Eduskanta (parlement), from 2003 until November 2019
  • voorzitter SSP, from 6 June 2008 until 9 May 2014
  • minister van Financiën en vicepremier, from 22 June 2011 until 6 June 2014 (kabinet-Katainen)
  • lid Europese Commissie, belast met internationale partnerschappen, from 1 December 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Education

Academic education
  • pedagogiek, Universiteit van Jyväskylä, until 2002