K. (Kadri) Simson - EU monitor

EU monitor
Wednesday, October 21, 2020
calendar

K. (Kadri) Simson

Source: Europa Nu.

Kadri Simson (1977) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese Commissie namens Estland. In de Commissie-Von der Leyen heeft zij de portefeuille energie. Mevrouw Simson is lid van de sociaal-liberale Centrumpartij en was in 2016-2019 minister voor Economische Zaken en Infrastructuur. Eerder was zij fractievoorzitter van de Centrumpartij in het Estse Parlement. Zij studeerde politicologie en werkte als adviseur van de burgemeester van Tallinn.

in de periode 2019-heden: lid Europese Commissie

1.

First name

(Kadri)

2.

Personal data

Country
Estland

Place and date of birth
Tartu, 22 February 1977

3.

Party/Movement

Party
EK (Eesti Keskerakond, Este Centrumpartij) (sociaal-liberaal), from 1995

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • medewerker Universiteitsbibliotheek
  • adviseur van de burgemeester van Tallinn, from 2001 until 2002
  • secretaris-generaal EK, from 2003 until 2007
  • lid gemeenteraad van Tallinn, from 2005 until 2006
  • lid Riigikogu (parlement), from 2007 until 2016
  • fractievoorzitter EK, Riigikogu, from 2009 until November 2016
  • waarnemend voorzitter EK, from March 2015 until November 2015
  • minister van Economische Zaken en Infrastructuur, from 23 November 2016 until 30 April 2019 (kabinet-Ratas)
  • lid Europese Commissie, belast met energie, from 1 December 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Education

Academic education
  • politicologie, Universiteit van Tartu, until 2000
  • politieke wetenschappen, University College te Londen, until 2003