Drs. B.M.G. (Bart) Smals

foto Drs. B.M.G. (Bart) Smals
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Bart Smals (1970) was van 7 september 2021 tot 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Eerder was hij dat van 3 juli 2019 tot 31 maart 2021. Tussen 3 juli en 13 oktober 2019 verving hij Bente Becker i, die toen met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. De heer Smals was raadslid en fractievoorzitter in de gemeenteraad van Delft en is eigenaar van een apotheek in 's-Gravenzande. Hij hield zich als Kamerlid bezig met AOW, pensioenen, algemeen sociaaleconomisch beleid, inkomensbeleid, arbeidsmarkt, ontslagregelingen en sociale zekerheid. De heer Smals was voorzitter van de vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

VVD
in de periode 2019-2023: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
Bart Max Geert (Bart)

Place and date of birth
Breda, 5 April 1970

2.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2008

3.

Main functions and occupations

  • tweede apotheker, Apotheek Maarssenbroek, from 1998 until 2000
  • directeur/eigenaar apotheek, "Apotheek De Klipper"/Smals Farmacie BV te 's-Gravenzande, from July 2000 until 1 January 2020
  • directeur apotheek, "Apotheek De Klipper"/Smals Farmacie BV te 's-Gravenzande (Apotheek is op afstand gezet middels een STAK), from 1 January 2020
  • lid gemeenteraad van Delft, from 11 March 2014 until 27 September 2019, remark: tot 23-09-2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 July 2019 until 13 October 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 15 October 2019 until 31 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 7 September 2021 until 6 December 2023

temporary replacement MP
  • Verving van 3 juli tot 13 oktober 2019 op grond van artikel X van de Kieswet Bente Becker

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Current (2/3)
  • lid bestuur Stichting Zorg DAS, from 2012
  • voorzitter VVE Zandeveltplein

Previous (2/6)
  • lid beleggingscommissie Stichting Pensioenfonds Medewerkers Apotheken, from December 2008 until December 2017
  • voorzitter Ledenraad zorgverzekeraar DSW, from January 2015 until October 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 February 2022 until 6 December 2023

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until January 25, 2020.