Drs. N.J.F. (Nicki) Pouw-Verweij

foto Drs. N.J.F. (Nicki) Pouw-Verweij
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Nicki Pouw (1991) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van JA21 i. Zij was van 11 juni 2019 tot 31 maart 2021 lid van de Eerste Kamer. Tot 30 november 2020 maakte zij daar deel uit van de FVD-fractie, daarna van de Fractie-Van Pareren i (sinds 15 februari 2021 Fractie-Nanninga i). Tussen en 24 juli en 13 november 2019 was mevrouw Pouw tijdelijk geen lid vanwege zwangerschap en werd zij vervangen. Mevrouw Pouw is bij VUmc bezig met een promotieonderzoek reumatologie. Eerder was zij werkzaam in de thuiszorg en in ziekenhuizen. Sinds maart 2019 zit mevrouw Pouw in Provinciale Staten van Utrecht. Als Tweede Kamerlid houdt zij zich vooral bezig met onderwijs, cultuur en wetenschap, volksgezondheid, welzijn en sport en sociale zaken en werkgelegenheid.

FVD, Fractie-Van Pareren (ex-FVD), Fractie-Nanninga (ex-FVD), JA21
in de periode 2019-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First names

Nicki Janna Francisca (Nicki)

2.

Personal data

Place and date of birth
IJsselstein (Utr.), 21 May 1991

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • FVD (Forum voor Democratie), until 26 November 2020
  • JA21 (Het Juiste Antwoord 21), from 18 December 2020

National political party
  • Fractie-Van Pareren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 30 November 2020 until 15 February 2021
  • Fractie-Nanninga (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 15 February 2021 until 31 March 2021

4.

Main functions and occupations

  • promotieonderzoek reumatologie, VU Medisch Centrum te Amsterdam, from 1 May 2015
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, from 28 March 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019 until 24 July 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 13 November 2019 until 31 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet in de periode 10 september tot 13 november 2019 tijdelijk vervangen door O.J. Hermans

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • student-assistent VUmc, from May 2015 until December 2015

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.