Drs.ing. T.J.H. (Tom) van den Nieuwenhuijzen

foto Drs.ing. T.J.H. (Tom) van den Nieuwenhuijzen
bron: Website GroenLinks / Gabriela*Hengeveld
Source: Parlement.com.

Tom van de Nieuwenhuijzen (1982) was van 7 mei 2020 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor GroenLinks. Hij was wethouder voor onder meer duurzaamheid en milieu van Son en Breugel en in 2019-2020 projectmanager programma Amsterdam Klimaat Neutraal. Als Kamerlid hield de heer Van den Nieuwenhuijzen zich onder meer bezig met defensie en ontwikkelingssamenwerking.

GroenLinks
in de periode 2020-2021: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Tom)

2.

Personal data

Place and date of birth
Weert, 18 July 1982

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • projectmanager Amsterdams Klimaatakkoord, gemeente Amsterdam, from January 2019 until February 2020
  • senior projectmanager Nieuw Amsterdams Klimaat en het Amsterdams Klimaatakkoord, gemeente Amsterdam, from February 2020 until May 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 7 May 2020 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/3)
  • voorzitter "De MVO-Wijzer", from March 2013 until December 2014
  • voorzitter Roze Zaterdag Eindhoven 2014, from August 2010 until December 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2021 met Joël Voordewind (CU), Mahir Alkaya (SP) en Kirsten van den Hul (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 16, 2021.