M.J.Th.G. (Marijke) van Beukering-Huijbregts

foto M.J.Th.G. (Marijke) van Beukering-Huijbregts
bron: D66
Source: Parlement.com.

Marijke van Beukering (1971) is sinds 21 april 2021 lid van de D66-Tweede Kamerfractie i. Eerder was zij dat van 20 mei 2020 tot 31 maart 2021. Van 22 januari tot 13 mei 2020 verving zij Rens Raemakers i. Mevrouw Van Beukering was raadslid in IJsselstein van 2006 tot 2010 en vervolgens tot september 2017 wethouder in die gemeente. Als wethouder was zij onder andere verantwoordelijk voor Wmo, jeugdzorg, werk en inkomen, onderwijs en sport. Daarna werd zij zelfstandig adviseur en procesbegeleider. Mevrouw Van Beukering is sinds 2014 voorzitter van de Nationale Bond voor EHBO. Als Kamerlid houdt zij zich onder meer bezig met begrotingen en belastingen, AOW en pensioenen, kindregelingen en arbeid en zorg.

D66
in de periode 2020-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Maria Josefina Theresia Gabriëlle (Marijke)

2.

Personal data

Place and date of birth
Cuijk (gem. Cuijk en Sint Agatha), 30 December 1971

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • coördinator Agenda Schone Lucht IJmond, gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen, from 1 March 2019 until 21 January 2020
  • programmamanager transformatie, Breed Spectrum Aanbieders Jeugdzorg Regio Eemland, from 1 November 2019 until 21 January 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 22 January 2020 until 13 May 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 May 2020 until 31 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 21 April 2021

temporary replacement MP
  • Verving van 22 januari tot 13 mei 2020 op grond van artikel X van de Kieswet Rens Raemakers

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • voorzitter Nationale Bond voor EHBO, from 1 May 2014
  • voorzitter IJTC Groenvliet, from 1 November 2017

Previous (2/9)
  • lid Raad van Toezicht Prins Hendrikfonds 'Het Oranje Kruis', from October 2017 until February 2020
  • lid Raad van Commissarissen Amfors Groep, from January 2019 until 21 January 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Stapte in februari 2017 samen met collega-wethouder Van den Berg op als wethouder van IJsselstein vanwege een groot tekort bij het samenwerkingsverband van IJsselstein en Montfoort. Beiden keerden in maart 2017 terug in een nieuwgevormd college.

Private life
Woonde negen jaar in het buitenland

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 16, 2021.