Mr. R. (Rens) Raemakers

foto Mr. R. (Rens) Raemakers
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: D66
Source: Parlement.com.

Rens Raemakers (1991) was van 23 maart 2017 tot 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Van 26 oktober 2021 tot 16 februari 2022 werd hij vanwege gezondheidsredenen tijdelijk vervangen. Eerder was hij in de periode januari tot mei 2020 tijdelijk op non-actief. De heer Raemakers werkte bij een managing adviesbureau en was fractievoorzitter van D66 in de raad van de gemeente Leudal. Voorts was hij secretaris van D66 in Limburg. De heer Raemakers hield zich als Kamerlid onder meer bezig met met GGZ, beschermd wonen, maatschappelijke opvang en jeugdzorg.

D66
in de periode 2017-2023: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
Rens (Rens)

Place and date of birth
Neer (Lb.), 27 March 1991

2.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

3.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Leudal, from 27 March 2014 until 23 March 2017
  • juridisch medewerker gemeente Brunssum, from June 2016 until January 2017 (gedetacheerd via Maandag Maastricht)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 14 January 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 13 May 2020 until 26 October 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 16 February 2022 until 6 December 2023

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X van de Kieswet in de periode 22 januari tot 13 mei 2020 tijdelijk vervangen door Marijke van Beukering.
  • Werd op grond van artikel X van de Kieswet sinds 27 oktober 2021 tijdelijk vervangen door Fonda Sahla. Van 18 januari tot 16 februari 2022 was Sjoerd Warmendam zijn vervanger.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Previous
  • jeugdleider/grensrechter voetbalteam RKSVN 2 (Rooms-Katholieke Sportvereniging Neer), from August 2016

Derived functions
lid parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 1 April 2021 until October 2017

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de periode 2017-2021 ook bezig met de Participatiewet, armoede- en schuldenbeleid en medische zorg
  • Maakte zich sterk voor een kindervragenuur in de Tweede Kamer. Het eerste werd op 20 november 2018 gehouden.
  • Diende in 2018 een initiatiefwetsvoorstel in over de keuze van ouders bij kinderopvang tussen kindercentra die wel of niet kinderen toelaten die niet deelnemen aan het rijksvaccinatieprogramma. Het voorstel werd in 2022 door de Eerste Kamer verworpen. (35.049)

8.

Miscellaneous

Private life
  • Kreeg op 18-jarige leeftijd kanker, waarvan hij genas
 

9.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March  6, 2020.