Dr. S.M.G. (Sven) Koopmans

foto Dr. S.M.G. (Sven) Koopmans
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Diplomaat en jurist, die vier jaar Tweede Kamerlid voor de VVD was. Was in de periode 2017-2021 eerst woordvoerder constitutionele zaken en later buitenlands beleid en voorts voorzitter van de commissie voor de verzoekschriften en burgerinitiatieven. Gepromoveerd in internationaal recht aan de Universiteit van Oxford en advocaat bij Clifford Chance in Amsterdam. Was daarna voor de Verenigde Naties en de Europese Unie onder andere betrokken bij vredesonderhandelingen in Darfur, Kosovo, Mali en Syrië. Keerde in 2021 niet terug op de kandidatenlijst en werd kort na zijn vertrek als Kamerlid speciaal VN-gezant voor het vredesproces in het Midden-Oosten.

VVD
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Sven Michael George (Sven)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 20 June 1973

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2007

4.

Main functions and occupations

  • senior mediation expert bij de speciale VN-gezant voor Syrië, from 2015 until 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021
  • speciaal VN-gezant voor het vredesproces in het Midden-Oosten, from 1 May 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • testamentair executeur, from 2007
  • lid NAVO-assemblee, from April 2019

Previous (2/5)
  • lid Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa, until 2019
  • visiting associate professor Universiteit Leiden, from 2016 until 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • voorzitter Contactgroep Frankrijk (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 15 December 2017 until 31 March 2021
  • voorzitter commissie voor de Verzoekschriften en Burgerinitiatieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 June 2018 until 31 March 2021

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Hield zich tot september 2018 bezig met grondwet, kiesrecht, partijwezen, adoptie, verdragen, burgerlijk recht, auteursrecht, kansspelen, privaatrecht, vrijheid van meningsuiting en privacy
  • Nam in 2018 de medeverdediging (met Martijn van Helvert, CDA), van Han ten Broeke over van een initiatiefwetsvoorstel inzake het toelaten van gewapende particuliere beveiligers op de koopvaardij. Het voorstel werd in 2019 aangenomen. (34.558)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Woonde in Aix-en-Provence, New York, Oxford, Boston, Nicosia, Pristina, Khartoem, Brussel, Genève en opnieuw in New York

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 16, 2021.