L. (Léonie) Sazias

foto L. (Léonie) Sazias
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Opvallende volksvertegenwoordiger van 50PLUS, die eerder bekendheid had gekregen als presentatrice van onder meer Veronica, AVRO, TROS, RTL 4 en OmroepMAX. Werd daarna eigenares van een kunstatelier in Hilversum. In die gemeente zat zij enige jaren voor een lokale partij in de gemeenteraad. Werd in maart 2017 Tweede Kamerlid, maar moest dat lidmaatschap noodgedwongen door ziekte acht maanden onderbreken. Hield zich in de Kamer bezig met volksgezondheid, welzijn en sport, economische zaken en buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking. Zette zich onder meer in voor betere preventieve gezondheidzorg.

50PLUS
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

First name

Léonie (Léonie)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 27 July 1957

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • DLPH (Democratisch Liberale Partij Hilversum) (lokale partij)
  • HvH (Hart voor Hilversum) (lokale partij)
  • Hart voor Holland (provinciale lijst)
  • 50PLUS

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Hilversum, from 27 September 2006 until 23 March 2017
  • presentatrice Omroep MAX (radio 5), from 13 October 2008 until January 2013 (programma Wekker-Wakker)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 7 November 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 27 February 2019 until 7 March 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 27 June 2019 until 31 March 2021

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 7 november 2018 en 27 februari 2019 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Simon Geleijnse
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 7 maart en 27 juni 2019 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Simon Geleijnse

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • directeur Navaya B.V., from 1991 (pensioenvoorziening)
  • lid bestuur Stichting INKAZO (Innovatieve Kankerpatiënten Zorg), from 2011

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2020 samen met Joba van den Berg (CDA) en Hayke Veldman (VVD) een initiatiefnota uit over urgentie invoering uitgebreid persoonlijk profiel (bestrijding kanker) (35.383)
  • Diende in 2021 samen met zes anderen (CU, PvdA, CDA, GroenLinks, SGP en SP) en met Joël Voordewind als eerste ondertekenaar, een initiatiefwetsvoorstel in over integrale suïcidepreventie (35.754)

9.

Miscellaneous

Private life (3/5)
  • Haar grootvader van moederszijde, Jan Goedhart, zat in het verzet en werd in augustus 1942 op de Waalsdorpervlakte gefusilleerd, nadat een overtocht naar Engeland was verraden
  • Haar echtgenoot is musicus/schrijver
  • Zij groeide op in Soest

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.