Mr. D.G.M. (Don) Ceder

foto Mr. D.G.M. (Don) Ceder
bron: Fotograaf Isaac Owusu
Source: Parlement.com.

Don Ceder (1989) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van de ChristenUnie i. Hij is zelfstandig advocaat in Amsterdam en was eerder actief bij het bestrijden van illegale incasso. De heer Ceder was duolid van Provinciale Staten van Noord-Holland en sinds maart 2018 lid van de Amsterdamse gemeenteraad. Als Tweede Kamerlid houdt hij zich bezig met armoede- en schuldenbeleid, Participatiwet, binnenlandse zaken en Koninkrijksrelaties, jeugdbeleid, vreemdelingenbeleid en migratie, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking en digitalisering.

ChristenUnie
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Donald Guno Maria (Don)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 20 October 1989

3.

Party/Movement

Party/Parties
ChristenUnie

4.

Main functions and occupations

  • duo-lid Provinciale Staten van Noord-Holland, from 26 May 2015 (fractie ChristenUnie/SGP)
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, from 29 March 2018 until 1 April 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • liud Stuurgroep Kuyperjaar, from 1 August 2019
  • young leader NATO 2030, from November 2020

Previous (2/7)
  • lid Raad van Toezicht Fonds voor Cultuurparticipatie, from September 2017 until March 2021
  • lid Raad van Toezicht Tearfund Netherlands, from March 2018 until March 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions
  • lid Comité van Aanbeveling Mercy Ships Holland, from 1 March 2019
  • ambassadeur International Justice Mission, from 1 March 2019

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Nam in 2021 de verdediging over van Joël Voordewind van een initiatiefwetsvoorstel van ChristenUnie, SP, PvdA en GroenLinks over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)

9.

Miscellaneous

Private life
  • Heeft een Surinaamse vader en een Ghanese moeder
  • Groeide op in de Bijlmermeer
  • Is in zijn vrije tijd d.j., muzikant, theatermaker, dagpresentator en kinderwerker
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.