Ir. J.P. (Juha) Sipilä - EU monitor

EU monitor
Saturday, September 21, 2019
calendar

Ir. J.P. (Juha) Sipilä

foto Ir. J.P. (Juha) Sipilä vergrootglas
Source: Europa Nu.

Juha Sipilä (1961) is sinds 29 mei 2015 minister-president van Finland. Hij is leider van de liberale centrumpartij Kesk. Hij leidt een coalitiekabinet van centrum, de liberaal-conservatieve partij Kokoomus en nationalisten ('De Finnen'). Sipilä was werkzaam in het bedrijfsleven als manager en werd in 2011 lid van het Finse parlement. In 2012 werd hij partijleider.

in de periode 2015-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First names

Juha Petri (Juha)

2.

Personal data

Country
Finland

Place and date of birth
Veteli, 25 April 1961

Religious views
Evangelisch-Luthers

3.

Party/Movement

Party
KESK (Suomen Keskusta, Fins centrum) (centrumpartij)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • werkzaam bij Lauri Kuokkanen Ltd.
  • manager productontwikkeling Lauri Kuokkanen Ltd.
  • lid Raad van Bestuur Solitra Oy, from 1992 until 1998 (sinds 1994 mede-eigenaar)
  • eigenaar Fortel Invest Oy, from 1998 until 2002
  • lid Raad van Bestuur Elektrobit Oyj, from 2002 until 2005
  • lid Eduskunta (Rijksdag), from 20 April 2011 (voor het district Oulu)
  • leider KESK, from 9 June 2012
  • voorzitter Eduskunta, from 28 April 2015 until 29 May 2015
  • minister-president van Finland, from 29 May 2015

5.

Education

Academic education
  • technische wetenschappen, Universiteit van Oulu, until 1986

6.

Miscellaneous

Private life
Werd miljonair door de verkoop in 1996 van Solitra

7.

Family

Marital status
gehuwd

Children
5 kinderen (jongste zoon overleed in februari 2015)