Drs. T. (Tanja) Klip-Martin

foto Drs. T. (Tanja) Klip-Martin
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Tanja Klip (1954) is sinds 12 juli 2016 lid van VVD-fractie in de Eerste Kamer i. Zij was in 2013-2021 dijkgraaf van het waterschap Vallei en Veluwe en was daarvoor onder meer wethouder in Coevorden en gedeputeerde in Drenthe. Mevrouw Klip is opgeleid als kunsthistorica en werkte onder meer bij het Noord-Brabants Museum. Als Eerste Kamerlid voert zij onder meer het woord over energie/mijnbouw, klimaat, waterstaat en infrastructuur en onderwijs en wetenschappen.

VVD
in de periode 2016-heden: lid Eerste Kamer

1.

Personal data

Surnames
Tanja (Tanja)

Place and date of birth
Rotterdam, 30 March 1954

2.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Main functions and occupations

  • wethouder (van welzijn, onderwijs, kunst en cultuur en sport) van Coevorden, from 9 April 2002 until 9 February 2005
  • lid Gedeputeerde Staten (onder meer belast met bodem en ondergrond, lucht, milieu, ontgrondingen, water en waterschappen, klimaat en energie, cultuur en personeel en organisatie) van Drenthe, from 9 February 2005 until 1 March 2013
  • dijkgraaf waterschap Vallei en Veluwe, from 1 March 2013 until 1 January 2021
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 12 July 2016
  • eigenaar WijsBestuur, from 1 July 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Current (2/4)
  • voorzitter bestuur Stichting Nationaal Dakenplan, from 29 July 2021
  • lid bestuur Vereniging van oud-dijkgraven, from 13 September 2021

Previous (2/32)
  • voorzitter jury WOW-prijs, from 1 January 2017 until 1 January 2018
  • lid jury Gouden Piramide (Rijksprijs), from 1 January 2018 until 1 January 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 18 January 2022 until 27 June 2023

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

Private life
  • Groeide op in Delft. Woont sinds 1994 in Drenthe.

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.