Ch.Y.J.Gh. (Charles) Michel - EU monitor

EU monitor
Monday, September 23, 2019
calendar
foto Ch.Y.J.Gh. (Charles) Michel vergrootglas
Source: Europa Nu.

Charles Michel (1975) is sinds 11 oktober 2014 minister-president van BelgiŽ. Hij is leider van de Waalse liberalen en was eerder minister van Ontwikkelingssamenwerking (2007-2011). Charles Michel, zoon van oud-minister en oud-eurocommissaris Louis Michel, werd in 1999 op 23-jarige leeftijd Kamerlid. Hij was verder minister in de Waalse regering en burgemeester van Waver.

in de periode 2014-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Charles)

2.

Personal data

Country
BelgiŽ

Place and date of birth
Namur (Namen), 21 December 1975

3.

Party/Movement

Party
MR (Mouvement Rťformateur, Vernieuwingsbeweging) (liberaal)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • advocaat
  • lid Provinciale Raad van Waals Brabant, from 1994 until 1999
  • lid Kamer van Afgevaardigden, from 1 July 1999 until 16 October 2000
  • minister van Binnenlandse Zaken en Openbaar Ambt van WalloniŽ, from 17 October 2000 until 27 July 2004
  • lid gemeenteraad van Wavre (Waver), from 2000 until 2004
  • schepen van Wavre (Waver), until 2004
  • lid Kamer van Afgevaardigden, from July 2004 until 28 June 2007
  • burgemeester van Wavre (Waver), from 2006 until October 2014
  • minister van Ontwikkelingssamenwerking, from 21 December 2007 until 14 February 2011 (kabinetten-Verhofstadt III, -Leterme I, -Van Rompuy en -Leterme II)
  • voorzitter MR, from 14 February 2011
  • minister-president van BelgiŽ, from 11 October 2014

5.

Other positions

Previous
  • lid Raad van Commissarissen ABSL

6.

Education

Academic education
  • rechten (licentiaat), Vrije Universiteit te Brussel
  • rechten, Universiteit van Amsterdam

7.

Miscellaneous

Private life
Hij is een zoon van oud-minister en oud-eurocommissaris Louis Michel