Dr. T. (Tonio) Borg

Source: Europa Nu.

Tonio Borg (1957) was van 28 november 2012 tot 1 november 2014 lid van de Europese Commissie namens Malta. In de Commissie-Barroso II was hij belast met gezondheid (tot juli 2013 had hij tevens consumentenzaken in zijn portefeuille). Hij was plaatsvervangend voorzitter van de christendemocratische partij van Malta en verder onder meer minister van Binnenlandse Zaken, Justitie en Buitenlandse Zaken en vicepremier.

in de periode 2012-2014: lid Europese Commissie

1.

First name

(Tonio)

2.

Personal data

Country
Malta

Place and date of birth
Floriana, 12 May 1957

Religious views
Rooms-Katholiek

3.

Party/Movement

Party
PN (Partit Nazzjonalista, Nationalistische Partij) (centrumrechts, christendemocratisch)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • advocaat, from 1980 until 1995
  • lid Kamer van Afgevaardigden, from 1992 until October 2012
  • minister van Binnenlandse Zaken, from 17 April 1995 until 28 October 1996 (kabinet-Fenech Adami)
  • minister van Binnenlandse Zaken (tevens belast met lokaal bestuur, milieu, ruimtelijke ordening en staatseigendommen), from 8 September 1998 until 12 March 2008 (kabinetten-Fenech Adami en -Gonzi)
  • minister van Justitie, from 15 April 2003 until 12 March 2008 (kabinetten-Fenech Adami en -Gonzi)
  • vicepremier, from 23 March 2004 until October 2012 (kabinet-Gonzi)
  • minister van Buitenlandse Zaken, from 12 March 2008 until October 2012 (kabinet-Gonzi)
  • lid Europese Commissie, belast met gezondheidsbeleid (en tot 1 juli 2013 consumentenbeleid), from 28 November 2012 until 1 November 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Other positions

Previous
  • directeur Mid-Med Bank, from 1987 until 1992
  • lid Europese Commité tegen foltering, from 1990 until 1995
  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, from 1992 until 1995
  • lid bestuur Planbureau van Malta, from 1992 until 1995
  • docent publiekrecht, Universiteit van Malta

6.

Education

Secondary education
  • "Sint Aloysius College" (bij Paters Jezuïten)

Academic education
  • rechten, Universiteit van Malta, until 1979 (cum laude)

7.

Activities

Activities on European affairs
  • In het Europees Parlement was er veel oppositie bij linkse en liberale fracties tegen zijn benoeming omdat Borg in hun ogen te conservatief-christelijk is.

8.

Miscellaneous

Private life
Was actief in de christendemocratische studentenbeweging

9.

Family

Marital status
gehuwd

Children
3 kinderen