N.L. (Liane) den Haan

foto N.L. (Liane) den Haan
bron: Patricia Steur
Source: Parlement.com.

Liane den Haan (1967) is sinds 31 maart 2021 Tweede Kamerlid. Zij was als eenling voorzitter van de Tweede Kamerfractie van 50PLUS i, maar splitste zich op 6 mei 2021 af van die partij en behield haar zetel. Zij werkte als manager en adviseur op het gebied van personeelswerving, was directeur van COC Nederland en directeur-bestuurder van ouderenorganisatie ANBO. Voorts was mevrouw Den Haan onder meer lid van de Sociaal-Economische Raad i en gemeenteraadslid voor Progressief Woerden.

50PLUS, Fractie-Den Haan (ex-50PLUS)
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

First names

Natalia Liane (Liane)

2.

Personal data

Place and date of birth
Woerden, 24 August 1967

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • D66 (Democraten 1966), until 2006
  • Progressief Woerden (combinatie van PvdA en GroenLinks)
  • 50PLUS, from August 2020 until 6 May 2021
  • partijloos, from 6 May 2021

National political party
Fractie-Den Haan (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 6 May 2021

4.

Main functions and occupations

  • directeur-bestuurder ANBO (Algemene Nederlandse Ouderenbond), from May 2005 until 1 September 2020
  • lid gemeenteraad van Woerden, from 2006 until 11 March 2010 (tot 2007 D66, daarna Progressief Woerden)
  • fractievoorzitter 50PLUS (eenpersoonsfractie), Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 18 March 2021 until 6 May 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021
  • fractievoorzitter Fractie-Den Haan (eenpersoonsfractie), Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 6 May 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid Raad van Toezicht Summa College, from 1 April 2021 (MBO-scholen Noord-Brabant)

Previous (2/6)
  • lid algemeen bestuur Stichting Toekomstbeeld der Techniek, from February 2018
  • voorzitter Raad van Toezicht Florence, from January 2020 until October 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd op 17 augustus 2020 door het partijbestuur van 50PLUS voorgedragen als bestuurskandidaat voor het lijsttrekkerschap. Op 3 oktober 2020 werd zij met 52 procent van de stemmen door de leden gekozen. Haar voornaamste tegenstandster was Corrie van Brenk, die 42 procent van de stemmen kreeg.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.