Mr.Drs. M. (Maarten) Groothuizen

foto Mr.Drs. M. (Maarten) Groothuizen
bron: D66
Source: Parlement.com.

Maarten Groothuizen (1976) was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor D66. Hij was officier van justitie in Den Bosch, Breda en Arnhem en gemeenteraadslid in Nijmegen. Tevens was hij betrokken bij EU-missies in Kosovo en Oekraïne. De heer Groothuizen was woordvoerder justitie (strafrecht, criminaliteitsbeleid), slachtofferhulp, kansspelen, auteursrecht en immigratie en asielbeleid.

D66
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

First name

Maarten (Maarten)

2.

Personal data

Place and date of birth
Nijmegen, 14 September 1976

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • medewerker EU-missie in Oekraïne, from 18 January 2016 until January 2017
  • officier van justitie, arrondissementsparket Oost-Nederland te Arnhem, from January 2017 until March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Derived functions
lid tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 20 February 2020

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Lanceerde in 2018 een actieplan over betere toegankelijkheid van de rechtelijke macht, met name voor mensen met een lagere opleiding
  • Diende in 2021 een initiatiefwetsvoorstel in over het vervallen van de bijzondere aanwijzingsbevoegdheid van de minister ten aanzien van het Openbaar Ministerie (35.768)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 20, 2020.