Drs. M. (Michiel) Servaes - EU monitor

EU monitor
Saturday, January 25, 2020
calendar
foto Drs. M. (Michiel) Servaes vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Source: Parlement.com.

In Oss geboren PvdA'er, die een internationale georiënteerde loopbaan in 2012 afwisselde met het Tweede Kamerlidmaatschap. Hij werkte als beleidsadviseur bij Buitenlandse Zaken en was onder werkzaam op de Nederlandse ambassade in Londen. Als voormalige diplomaat woordvoerder buitenlandse zaken van de PvdA-fractie, die als rustig en gedegen bekendstond. Maakte zich sterk voor een Europees wapenexportbeleid. Sinds 1 oktober 2018 is hij algemeen directeur van Oxfam Novib.

PvdA
in de periode 2012-2017: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Michiel)

2.

Personal data

Place and date of birth
Oss, 21 February 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 23 March 2017
  • plaatsvervangend directeur directie sociale ontwikkeling, directoraat-generaal Internationale Samenwerking, ministerie van Buitenlandse Zaken, from November 2017 until 1 August 2018
  • algemeen directeur Oxfam Novib, from 1 October 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • lid bestuur internationale Oxfam-confederatie, from 1 October 2018
  • lid bestuur Samenwerkende Hulporganisaties (SHO/Giro555), from October 2018

Previous
  • lid Nederlandse delegatie COSAC te Nicosia, 14, 15 en 16 oktober 2012
  • lid Parlementaire Assemblée NAVO, from November 2015 until March 2017

Derived functions
  • lid COSAC (Conferentie van in Europese zaken gespecialiseerde commissies van nationale parlementen) namens de Tweede Kamer, from October 2012
  • rapporteur voor het Europees Semester namens de Tweede Kamer

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2014 samen met Sjoerd Sjoerdsma (D66) een initiatiefnota uit over een geharmoniseerd Europees wapenexportbeleid (34.103)

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.