Drs. M.J.F. (Martijn) van Helvert - EU monitor

EU monitor
Monday, November 18, 2019
calendar
foto Drs. M.J.F. (Martijn) van Helvert vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Martijn van Helvert (1978) is sinds 12 november 2014 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA i. Hij was fractievoorzitter van het CDA in Provinciale Staten van Limburg en onder meer persoonlijk medewerker van een gedeputeerde, gemeenteraadslid en campagneleider van het CDA in Limburg. Hij werkte als beleidsmedewerker bij de gemeente Heerlen en was zelfstandig adviseur. De heer Van Helvert is buitenland-en defensie-woordvoerder van de CDA-fractie.

CDA
in de periode 2014-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Martijn Johanna Franciscus (Martijn)

2.

Personal data

Place and date of birth
Sittard, 7 April 1978

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • lid Provinciale Staten van Limburg, from 10 March 2011 until 26 March 2015
  • zelfstandig bedrijfsadviseur, "Optimus XT Advies", from 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 12 November 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/6)
  • lid bestuur Z.L.F.'18, from January 2017
  • lid Raad van Advies betaald voetbalclub "Fortuna Sittard", from January 2017

Previous (2/7)
  • lid IPO(Interprovinciaal Overleg), from 2011 until 2015
  • lid Raad van Toezicht MIK Kinderopvang, from 1 September 2015 until 1 January 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • leider Nederlandse delegatie Benelux-parlement
  • voorzitter Contactgroep Verenigde Staten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 15 March 2019

Honorary positions (2/5)
  • beschermheer Oratoriumvereniging Sittard-Geleen
  • lid International Catholic Legislators Network (ICLN)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de periode 2014-2017 bezig met zich infrastructuur, mobiliteit, luchtvaart, mainports en binnenvaart, alsmede mensenrechtenbeleid, internationale organisaties en Christenvervolging
  • Nam in 2017 de medeverdediging (met Han ten Broeke, VVD) van Raymond Knops over van een initiatiefwetsvoorstel inzake het toelaten van gewapende particuliere beveiligers op de koopvaardij. Het voorstel werd in 2019 aangenomen. (34.558, 34.558)

9.

Miscellaneous

Private life
  • Zijn vader was gemeenteambtenaar en bisschoppelijk gedelegeerde primair onderwijs
  • Zijn grootvader van moederskant was burgemeester van Nieuwstadt, zijn oom (F. Willeme) was burgemeester van Denekamp en van Dinkelland.

Campaign trail
  • Kreeg bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 ruim 8.000 voorkeurstemmen, maar haalde daarmee de voorkeursdrempel niet
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2012 nummer dertien op de CDA-kandidatenlijst, maar werd geen lid omdat Pieter Omtzigt met voorkeurstemmen werd gekozen. Behaalde zelf bijna 14.000 stemmen.
  • Kreeg bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2017 ruim 19.000 voorkeurstemmen, maar was al verkozen op grond van zijn plaats op de lijst.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.