J.L. (Jaco) Geurts - EU monitor

EU monitor
Monday, June 1, 2020
calendar

J.L. (Jaco) Geurts

foto J.L. (Jaco) Geurts vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Jaco Geurts (1970) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA i. Hij was eigenaar van een varkenshouderij in Kootwijkerbroek. Tevens was hij fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad van Barneveld. Jaco Geurts is woordvoerder landbouw, water, plattelandsbeleid en krimpgebieden, water en (landbouw)milieu. Hij is ondervoorzitter van de vaste commissie voor Financiën en sinds juni 2019 fractiesecretaris.

CDA
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Jacob Lubertus (Jaco)

2.

Personal data

Place and date of birth
Voorthuizen (gem. Barneveld), 11 July 1970

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • zelfstandig varkenshouder te Kootwijkerbroek, from 1998 until September 2012
  • lid gemeenteraad van Barneveld, from May 2006 until 1 October 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/3)
  • lid ledenraad Rabobank Barneveld-Voorthuizen, until November 2014
  • lid jury zakelijk evenement Top Barneveld, from March 2014 until December 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Financiën (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 23 November 2017
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 15 June 2019

Honorary positions
lid Comité van Aanbeveling Groene Poort (Nieuwspoort), from 15 January 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2014 een initiatiefnota uit over het versterken van de voedselketen ('Een eerlijke boterham') (34.004)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Zijn vader was ambtenaar bij Defensie. Hij was 36 jaar raadslid in Barneveld, eerst voor de Boerenpartij en daarna voor de RPF en ChristenUnie. Tevens was hij lid van Provinciale Staten van Gelderland (1982-1989).

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March 10, 2020.