M. (Machiel) de Graaf

foto M. (Machiel) de Graaf
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Machiel de Graaf (1969) was van 20 september 2012 tot 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV i. Hij was van 7 juni 2011 tot 20 september 2012 Eerste Kamerlid en fractievoorzitter in de Eerste Kamer. De heer De Graaf is opgeleid als fysiotherapeut en is als zodanig vier jaar werkzaam geweest. Hij werkte negen jaar in de verslavingszorg en was ondernemer. In november 2010 werd hij beleidsmedewerker van de PVV-Tweede Kamerfractie. In 2010-2014 was de heer De Graaf raadslid in Den Haag en in 2011-2014 fractievoorzitter. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met integratie en islam en Koninkrijksrelaties.

PVV
in de periode 2011-2023: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Personal data

Surnames
(Machiel)

Place and date of birth
Scheveningen (gem. 's-Gravenhage), 26 June 1969

2.

Party/Movement

Party/Parties
PVV (Partij voor de Vrijheid)

3.

Main functions and occupations

  • ondernemer in de verslavingszorg (nascholingen, consultancy en interimmanagement) te 's-Gravenhage, from 1 February 2008 until 16 November 2010
  • trainer/coach bij Interim Justitia, from January 2009 until March 2010
  • beleidsmedewerker PVV-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 15 November 2010 until September 2012
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, from 11 March 2010 until 27 March 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011 until 20 September 2012
  • fractievoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011 until 20 September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 6 December 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Previous
  • secretaris "Meet the Expert", from 2008 until 2010 (medische nascholing)

Derived functions (2/3)
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Immigratie en Asiel/JBZ-raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 21 June 2011 until 20 September 2012
  • lid tijdelijke commissie parlementair onderzoek Fyra (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 4 July 2013 until 19 December 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (3/5)
  • Diende in 2017 samen met zijn fractiegenoten Sietse Fritsma en Geert Wilders een initiatiefwetsvoorstel in over administratieve detentie in het belang van de nationale veiligheid. Dit voorstel werd in 2024 ingetrokken. (34.747)
  • Diende in 2018 samen met zijn fractiegenoot Geert Wilders een initiatiefvoorstel in over een verbod van bepaalde islamitische uitingen. Dit voorstel werd in 2024 ingetrokken. (35.039)
  • Nam in 2020 van Geert Wilders de medeverdediging over van een initiatiefwetsvoorstel over afschaffing van de dwangsomregeling bij asielaanvragen (35.406)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
  • Komt uit een Scheveningse vissersfamilie
  • Was als ondernemer betrokken bij een bedrijf dat verslaafden begeleidde bij afkicken

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.