M. (Metin) Çelik

foto M. (Metin) Çelik
Source: Parlement.com.

Uit de Rotterdamse gemeentepolitiek en de politie afkomstig PvdA-Tweede Kamerlid met een Turkse achtergrond. Was twaalf jaar gemeenteraadslid in Rotterdam en werkte bij de politie in de regio Rotterdam-Rijnmond, onder meer als waarnemend hoofd wijkpolitie in de gemeenten Capelle aan den IJssel en Krimpen aan den IJssel. In de Kamer hield hij zich bezig met basis-, voortgezet en middelbaar beroepsonderwijs. Diende een initiatiefvoorstel in om te voorkomen dat bestuurders van een zwakke school een nieuwe school kunnen oprichten. Keerde na twee jaar terug naar de politie. Sinds maart 2019 is de heer Çelik Statenlid voor DENK in Zuid-Holland.

PvdA
in de periode 2010-2012: lid Tweede Kamer

1.

First name

Metin (Metin)

2.

Personal data

Place and date of birth
Gölcük (Turkije), 3 April 1970

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PvdA (Partij van de Arbeid), until December 2018
  • DENK, from December 2018

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 20 September 2012
  • gastdocent masteropleidingen Hogeschool van Arnhem en Nijmegen & Hogeschool Rotterdam, from January 2018
  • manager Informatieknooppunt Dienst Infrastructuur, Nationale Politie, from August 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid Beroepenveldcommissie, HAN (Hogeschool van Arnhem en Nijmegen), from May 2014
  • lid Raad van Toezicht ROC Da Vinci College, Dordrecht, from July 2019

Previous
  • lid Vrienden van Justus van Woonstad, until 1 January 2011
  • lid Raad van Toezicht Vereniging Openbaar Onderwijs, from April 2013 until June 2015

Derived functions
  • voorzitter commissie Infrastructuur, Buitenruimte en Sport (gemeenteraad van Rotterdam)
  • plaatsvervangend voorzitter gemeenteraad van Rotterdam

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2011 de initiatiefnota 'investeringsfonds scholenbouw' uit over investeringen in het onderwijs door pensioenfondsen (32.746)
  • Diende in 2012 een initiatiefwetsvoorstel in over het aanscherpen van de bekostiging van nieuwe scholen op basis van leerresultaten (33.218)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was woordvoerder onderwijs en later wonen, ruimtelijke ordening, wijkaanpak en grotestedenbeleid in de Rotterdamse gemeenteraad

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.