Drs. W.R.F. (Wim) Kortenoeven

foto Drs. W.R.F. (Wim) Kortenoeven
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Sterk op Israël georiënteerd Tweede Kamerlid van de PVV. Werkte enige tijd in Israël in twee Kibboetsen en was vervolgens werkzaam in de toeristenindustrie, de maatschappelijke dienstverlening, het bedrijfsleven en de journalistiek. Daarna was hij tien jaar verbonden aan het CIDI, het Centrum voor Informatie en Documentatie Israël. Als Tweede Kamerlid woordvoerder buitenlandse zaken en defensie van de PVV-fractie en een half jaar voorzitter van de vaste commissie voor Immigratie, Integratie en Asiel. Stapte in juli 2012 samen met Marcal Hernandez i uit de PVV-fractie vanwege kritiek op de fractieleiding.

PVV, groep-Kortenoeven/Hernandez (ex-PVV)
in de periode 2010-2012: lid Tweede Kamer

1.

First names

Willem Robert Frank (Wim)

2.

Personal data

Place and date of birth
Voorburg, 29 May 1955

3.

Party/Movement

Party/Parties
PVV (Partij voor de Vrijheid), until 3 July 2012

National political party
fractie groep-Kortenoeven/Hernandez (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 3 July 2012

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 20 September 2012
  • fractievoorzitter groep-Kortenoeven/Hernandez, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 July 2012 until 20 September 2012
  • directeur NIPAC (Netherlands-Israel Public Affairs Committee), from 2013
  • consultant/lobbyist Wingate Public Affairs & Consultancy, from February 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • gastdocent
  • medewerker "Israël-Aktueel", maandblad van de Stichting Christenen voor Israël

Previous
  • columnist/essayist "Christenen voor Israel", maandblad Israël Aktueel, from 2000 until 2010
  • parttime docent, Joods Educatief Centrum "Crescas", from 2007 until 2009

Derived functions
voorzitter vaste commissie voor Immigratie, Integratie en Asiel (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 19 April 2012 until 20 September 2012

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Verliet op 3 juli 2012 samen met Marcial Hernandez de PVV-fractie uit onvrede over de leiding door Geert Wilders en zij samen vormden een eigen fractie. Vanwege het aanstaande zomerreces en het aflopen van de parlementaire periode was de materiële betekenis van het bestaan van die fractie gering.

Private life
  • Was vanaf 1982 actief in het Israël Comité Nederland
  • Zijn vader zat tijdens de oorlog gevangen in Rotterdam en in kamp Amersfoort
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.