P.A. (Pia) Dijkstra

foto P.A. (Pia) Dijkstra
bron: D66
Source: Parlement.com.

Bekend D66-Tweede Kamerlid, dat dankzij vasthoudenheid wetgeving tot stand bracht over bevordering van het doneren van organen. Na een afgebroken studie theologie werd zij medewerkster van de IKON, de Wereldomroep en de NCRV en tussen 1988 en 2000 was zij vaste presentatrice van het acht uur-journaal van de NOS. In 2000 werd zij presentatrice van medische programma's bij de AVRO en later was zij twee jaar voorzitter van de Taskforce DeeltijdPlus. Kwam in 2010 met voorkeurstemmen in de Tweede Kamer en bleef bijna elf jaar lid. Als Kamerlid hield zij zich vooral bezig met zorg, medisch-ethische zaken en geneesmiddelenbeleid. Verder was zij vier jaar voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken. Zette zich onder meer in voor ruimere mogelijkheden tot euthanasie ('voltooid leven').

D66
in de periode 2010-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Pietje Aafke (Pia)

2.

Personal data

Place and date of birth
Franeker, 9 December 1954

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66), from 2008

4.

Main functions and occupations

  • presentatrice televisiejournaal, NOS (Nederlandse Omroep Stichting), from April 1988 until July 2000
  • televisiepresentatrice, AVRO, from 1 September 2000 until June 2010 (onder meer van de medisch programma's "Vinger aan de pols" en "Hoe bevalt Nederland", "De centrale huisartsenpost" en "Het kinderziekenhuis", en tevens als vervanger van "Eén Vandaag")
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • voorzitter jury Univé Paludanusprijs

Previous (2/3)
  • directeur Pia Dijkstra B.V., from 2006 until 2018
  • voorzitter Tasforce DeeltijdPlus, from 8 April 2008 until April 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 November 2015 until 23 November 2017
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 23 November 2017 until 31 March 2021

Honorary positions
ambassadeur Save The Children

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Diende in 2020 een initiatiefwetsvoorstel Wet toetsing levenseindebegeleiding van ouderen op verzoek in (35.534)
  • Diende in 2021 een initiatiefwetsvoorstel in over het afschaffen van de verplichte minimale beraadtermijn voor zwangerschapsafbreking (35.737)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
  • Was van 1 april 1988 tot 1 juli 2000 vaste presentatrice van het 8-uurjournaal
  • Haar echtgenoot, Gerlach Cerfontaine, was onder meer voorzitter van de raad van bestuur van het Academisch Ziekenhuis in Utrecht, van de raad van toezicht van OLVG in Amsterdam en president-directeur van N.V. Luchthaven Schiphol

Campaign trail
  • Werd bij de Tweede Kamerverkiezingen van 2010 met voorkeurstemmen gekozen. kreeg 15.705 stemmen.
  • Kreeg in 2012 24886 stemmen en in 2017 120.557 stemmen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February  9, 2021.