Dr. C.D. (Dennis) de Jong - EU monitor

EU monitor
Friday, April 3, 2020
calendar

Dr. C.D. (Dennis) de Jong

foto Dr. C.D. (Dennis) de Jong vergrootglas
Source: Parlement.com.

Dennis de Jong (1955) was van 14 juli 2009 tot 2 juli 2019 lid van het Europees Parlement. Namens de SP maakte de heer De Jong deel uit van de Confederale Fractie Europees Unitair Links/Noords Groen Links i. Hij was lid van de commissies interne markt en consumentenbescherming en begrotingscontrole. De heer De Jong promoveerde in 2000 op een proefschrift over vrijheid van godsdienst en levensovertuiging en was bijna zeven jaar adviseur op Buitenlandse Zaken voor mensenrechten en 'goed bestuur'. Hij was eerder onder meer diplomaat, ambtenaar op diverse ministeries en medewerker van zowel de Europese Commissie als van de Nederlandse vertegenwoordiging bij de EU in Brussel. In 2009 i en 2014 was hij lijsttrekker van de SP bij de Europese verkiezingen.

SP
in de periode 2009-2019: lid Europees Parlement

1.

First names

Cornelis Dingenis (Dennis)

2.

Personal data

Place and date of birth
Delft, 22 May 1955

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PvdA (Partij van de Arbeid), until 1995
  • SP (Socialistische Partij), from 2002

European Parliamentary Group
Confederale fractie Europees Unitair Links/Noord Groen Links

4.

Main functions and occupations

  • projectmanager "Wereldconferentie over strijd tegen corruptie en veiligstellen van integriteit", ministerie van Justitie, from 1 July 1999 until 1 September 2002
  • ambtenaar ministerie van Buitenlandse Zaken, adviseur Directie Mensenrechten en Vredesopbouw, from 1 September 2002 until 1 March 2009
  • lid Europees Parlement, from 14 July 2009 until 2 July 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • lid internationaal academisch netwerk over godsdienstvrijheid, from 2007
  • lid Institute on Religion or Belief and Human Rights, from December 2008 (medeoprichter)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the European Parliament


Activities on European affairs (2/18)
  • schaduwrapporteur bij de kwijting van de EU begroting (inclusief alle instellingen) in 2016, 2017 en 2018
  • rapporteur over franchises in de detailhandel in 2017

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Promoveerde bij prof. Theo van Boven

Private life
Was begin jaren '80 medeoprichter van een woongemeenschap in Voorburg voor 28 huishoudens, die eigen appartementen hadden en beschikten over een centrale ruimte.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.