Dr. A.D. (Angela) Merkel - EU monitor

EU monitor
Tuesday, December 10, 2019
calendar

Dr. A.D. (Angela) Merkel

foto Dr. A.D. (Angela) Merkel vergrootglas
Source: Europa Nu.

Angela Merkel (1954) is sinds 22 november 2005 bondskanselier van Duitsland. Zij leidt momenteel een coalitie van CSU/CSU met de SPD. Zij is scheikundige en werkte als wetenschapper in de DDR. In 1990 werd zij voor de CDU lid van de Bondsdag. In 1991-1994 was Angela Merkel minister voor vrouwen- en jeugdzaken en in 1994-1998 minister van milieu. In 2000 volgde zij Helmut Kohl op als voorzitter van de CDU.

in de periode 2005-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land, deelnemer G8-top

1.

First names

Angela Dorothea (Angela)

2.

Personal data

Country
Duitsland

Place and date of birth
Hamburg, 17 July 1954

3.

Party/Movement

Party
CDU (Christlich Demokratische Union)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • wetenschappelijk medewerker, Zentralinstitut für Physikalische Chemie (Akademie der Wissenschaften) te Berlijn-Adlershof, from 1978 until February 1990
  • plaatsvervangend woordvoerder kabinet-De Maizière (DDR), from April 1990 until 3 October 1990
  • raadadviseur Bundespresse- und Informationsamt, from October 1990 until 20 December 1990
  • lid Bondsdag, from 20 October 1990
  • minister voor Vrouwen- en Jeugdzaken, from 18 January 1991 until 17 November 1994 (kabinet-Kohl III)
  • minister voor Milieu, Natuurbescherming en Reactorveiligheid, from 17 November 1994 until 27 October 1998 (kabinet-Kohl IV)
  • secretaris-generaal CDU, from 7 November 1998 until 10 April 2000
  • voorzitter CDU, from 10 April 2000
  • bondskanselier, from 22 November 2005

5.

Education

Academic education
  • scheikunde, Karl Marx-Universiteit te Leipzig, from 1973 until June 1978

Doctorate
  • natuurwetenschappen (scheikunde), 8 January 1986

6.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd eind 2012 met bijna 98 procent van de stemmen herkozen tot voorzitter van het CDU
  • Ontving in 2013 een eredoctoraat van de Radboud Universiteit Nijmegen voor haar "internationale maatschappelijke verdiensten, haar inzet voor Europa en haar visie op het belang van wetenschap"

Private life
  • Werd geboren als Angela Kasner
  • Dochter van een Lutherse predikant, wiens gezin sinds 1954 in de DDR woonde. Werd in 1989 actief in de Burgerbeweging "Demokratische Aufbruch" in de DDR.
  • Haar moeder was lerares Engels en Latijn
  • Is gehuwd met Joachim Sauer, maar voert nog de achternaam van haar eerste echtgenoot
  • Was actief lid van de FDJ (Freien Deutschen Jugend), de officiële socialistische jeugdbeweging van de DDR