(Sajjad) Karim - EU monitor

EU monitor
Monday, November 18, 2019
calendar

(Sajjad) Karim

Source: Europa Nu.

Sajjad Karim (1970) was a member of the European Parliament from 20 July 2004 to 1 July 2019 as an independent member, and was aligned with the European Conservatives and Reformists. Karim took seat in Parliament on behalf of the United Kingdom.

1.

Personal data

Name and surname

Sajjad Karim

Date of birth

11 July 1970 (Lancashire)

Country

United Kingdom

2.

Political affiliation

European political group

European Conservatives and Reformists

This biography has been updated until July  1, 2019.