N. (Nathalie) de Rooij

foto N. (Nathalie) de Rooij
Source: Parlement.com.

SP-Kamerlid uit Tilburg, dat voor zij in de Tweede Kamer kwam, werkte als verpleegster, fabrieksarbeider en lerares in het vmbo. Was voorzitter van de SP-afdeling Tilburg en lid van het partijbestuur. In de Kamer woordvoerster beroepsonderwijs (vmbo en mbo) en ondervoorzitter van de onderzoekscommissie onderwijsvernieuwingen i. Nam in januari 2009 tamelijk onverwacht afscheid vanwege 'persoonlijke redenen'. Keerde later terug naar het onderwijs en werd yoga-docente.

SP
in de periode 2006-2009: lid Tweede Kamer

1.

First name

Nathalie (Nathalie)

2.

Personal data

Place and date of birth
Tilburg, 2 April 1973

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 2003

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 1 January 2009
  • lerares Nederlands op het v.m.b.o., from 2017
  • campagnemedewerker SP, from February 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Derived functions
ondervoorzitter Tijdelijke Commissie Parlementair Onderzoek Onderwijsvernieuwingen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from April 2007 until 22 December 2008

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Werkte in 2014 en 2015 als vrijwilliger op een school in Burkina Fasso

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.