M. (Fleur) Agema

foto M. (Fleur) Agema
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Fleur Agema (1976) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV i. Mevrouw Agema heeft een masterdegree in de architectuur en was ontwerper bij een architectenbureau. Verder was zij lid van Provinciale Staten in Noord-Holland. Mevrouw Agema is woordvoerster ouderenzorg, gehandicaptenzorg en jeugdzorg. Zij is tevens vicefractievoorzitter.

PVV
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Marie-Fleur (Fleur)

2.

Personal data

Place and date of birth
Purmerend, 16 September 1976

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn), from July 2002 until 15 March 2004
  • PVV (Partij voor de Vrijheid), from 22 November 2006

4.

Main functions and occupations

  • ontwerper en projectleider op een architectenbureau, from 1999 until September 2003
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, from 20 March 2003 until 15 March 2007
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 13 January 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 May 2015

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 13 januari tot 5 mei 2015 als Tweede Kamerlid vervangen door Karen Gerbrands

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • columniste "FAB Magazine" (online vrouwentijdschrift)

Derived functions
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 23 June 2010
  • fungerdend voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 1 April 2021

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/7)
  • Vroeg in 2018 bij motie om een parlementair onderzoek naar ziekenhuiszorg vanweg het faillissement van de IJsselmeerziekenhuizen en het Slotervaartziekenhuis. De motie werd verworpen. Een door haar en Geert Wilders ingediende motie van wantrouwen tegen minister Bruins werd eveneens verworpen.
  • Diende in 2021 samen met Geert Wilders de initiatiefnota 'Zorg van Nationaal Belang' in over het deels beëindigen van marktwerking en een zorgcrisisreserve in geval van pandemie, ramp of aanslag' (35.766)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in 2003 via de LPF-kandidatenlijst gekozen tot Statenlid, maar was van 15 maart 2004 tot maart 2007 onafhankelijk Statenlid. Had op 17 oktober 2003 samen met de twee andere Statenleden van de LPF het vertrouwen opgezegd in het bestuur van de LPF.
  • Kaartte in de Staten van Noord-Holland de soms ongecontroleerde verstrekking van subsidies aan belangenorganisaties aan. Werkte daarbij samen met de journalist Peter Siebelt, die over de subsidieverlening door de provincie Noord-Holland het boek "Sinistra" schreef.
  • Was in maart-april 2012 bij de onderhandelingen op het Catshuis tussen VVD, CDA en PVV over aanvullende bezuinigingen secondant van Geert Wilders

Private life (3/4)
  • Was begin jaren negentig schipper op jongerenzeilkampen
  • Sloot haar studie architectuur af met het ontwerp van een gevangenis en een nieuw model voor detentie
  • Kreeg in mei 2014 een relatie met toen oud-PVV-Tweede Kamerlid Leon de Jong. Hij is inmiddels weer haar collega.

Campaign trail
  • Was in 2006, 2010, 2012, 2017 en 2021 bij de Tweede Kamerverkiezingen nummer 2 op de PVV-kandidatenlijst

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February  2, 2021.