Jhr.Mr. W.H.D. (Herman) Quarles van Ufford

foto Jhr.Mr. W.H.D. (Herman) Quarles van Ufford
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Jongste van de acht kinderen van een bioloog uit een oud adellijk geslacht. Was 21 jaar burgemeester om zijn loopbaan af te sluiten als directeur van het Kabinet der Koningin. Maakte bij zijn aantreden als directeur vlot een einde aan de stagnatie in de wettelijk voorgeschreven overdracht van het oude Kabinetsarchief aan het Nationaal Archief. Voor wetenschappelijk onderzoek van het Kabinetsarchief zette hij als het ware de ramen open. Was drie jaar algemeen secretaris van de VVD, vele jaren voorzitter van de KNSB en tweemaal chef de mission bij Olympische Winterspelen.

in de periode 1984-1991: directeur Kabinet van de Koning(in)

1.

First names

Wilhem Herman Daniƫl (Herman)

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 4 January 1929

Place and date of death
Breukelen (gem. Stichtse Vecht), 17 December 2017

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Main functions and occupations

  • burgemeester van Reeuwijk, from 1 January 1963 until 1 February 1971
  • burgemeester van Amstelveen, from 1 October 1978 until 1 January 1984
  • directeur Kabinet der Koningin, from 1 January 1984 until 1 April 1991

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • voorzitter commissie kanteldoelen en veiligheid, from 1983 until 1984
  • voorzitter College van Regenten Stichting Ridderhofstad "Gunterstein" te Breukelen, from 1991 until 2006

Honorary positions
erevoorzitter KNSB (Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in 1973 genoemd als kandidaat voor de functie van Commissaris van de Koningin in Gelderland

Private life
  • Drie zusjes trouwden theologen. Een vierde zusje was secretaresse van koningin Wilhelmina.
  • Een broer van hem was burgemeester van Abcoude
  • Zijn vader was conservator van het botanisch laboratorium van de Rijksuniversiteit Utrecht

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.